Swedbanki erakliendihaldur Irina Tuvi sõnas, et nad on käinud Tallinnas Kadrioru pargis Jaapani aeda riisumas, korraldanud lastele üritusi, aidanud lasterikkaid peresid ja kasutanud oma töökaid käsi veel mitmel muul moel. «Väljasõit oli hea mõte. Selle käigus õpime oma kolleege paremini tundma, räägime asjadest, millest ehk töö juures ei räägiks, ning vaieldamatult tekib koos toimetades hea meeskonnatunne,» lausus Tuvi.
Mari Sadrak ütles kätt südamele pannes, et tööandja ei sunni neid, vaid see käib tõepoolest vabatahtlikkuse alusel. «Küll tagab firma selle, et heategevuseks kasutatud vaba päev on tasustatud ja seda ei pea keegi ette ega järele tegema,» lisas ta.
Swedbank pakub Sadraku ütlust mööda kõikidele oma töötajatele kaks vaba päeva aastas, et tegeleda professionaalse ja meeskondliku vabatahtlikkusega – selleks, et edendada kogukondi oma teadmiste ja kogemustega. «Suvel käime vabatahtlikuks liikumise «Annetame aega» eesmärgil ja talvel koolides «Tagasi kooli» projekti kaudu,» täpsustas ta.
Heategusid on Swedbanki töötajad teinud sel moel juba kolm aastat ja selle aja jooksul korda saatnud üle 325 heateo, milles on osalenud üle 3100 inimese.
Taikse külaseltsi juhatuse liige Kristina Gudinas oli Tallinna pangatöötajate soovi üle seltsimaja korrastusele kaasa aidata väga rõõmus. «Oleks selliseid tegusaid ettevõtteid rohkem ja veel toredam, kui nad leiavad tee ka maale,» märkis ta.
Suurele hulgale inimestele töövahendite otsimine ja tööde kättejagamine võttis küll oma aja, kuid viimaks sai kõik joonele. «Aknapesuks oli kõik vajalik seltsimajas olemas, kuid toolide puhastuseks küsisime masina SOList ja pahtlid andis meile juba talguteks Tikkurila,» lausus ta.