Vajadus eri ametite ja oskustega töötajate järele muutub pidevalt. Tekivad uued töökohad, mis nõuavad teistsuguseid oskusi kui varem omandatud. Oluline on olla enda täiendamiseks või millegi sootuks teistsuguse juurde õppimiseks valmis.
Töölkäivale inimesele on koolitusel osalemine kõige kiirem viis oma oskusi täiendada. Töötukassa pakub töötavatele inimestele võimalust saada tasuta koolitusi.
Kes saab koolitusel osaleda?
Töötukassa toetab eeskätt neid töötavaid inimesi, kellel ei ole erialast haridust (on lõpetanud vaid põhikooli või keskkooli) või kes on vanuses 50+ või kelle eesti keele oskus vajab täiendamist ja kelle sissetulek on Eesti keskmisest madalam. Samuti neid, kes tervisest tulenevalt ei saa oma senist tööd jätkata. Kokku on töötukassa andmetel selliseid inimesi Eestis üle 200 000.
Tänast tööturu olukorda vaadates võib tunduda, et tööd saab iga inimene, miks peaks minema midagi juurde õppima? Sel puhul tasub meenutada millised olid tööülesanded 5-10 aastat tagasi ja mõelda milliseks võib kujuneda minu töö järgmise 5-10 aasta jooksul. Tänane kogemus näitab, et üha rohkem tungib tehnoloogia tööprotsessidesse või tuleb tööandjale oma tegemistest aru anda nutiseadmete kaudu. Hea tunde toob teadmine, et uute oskustega suureneb võimalus valida omale sobivaim töö.
Kui õpihimuline töötaja ei saa koolitust töötukassa kaudu, leidub mitmeid teisigi võimalusi tasuta koolitustel osaleda. Kutseõppeasutused ja kutseõpet pakkuvad rakenduskõrgkoolid korraldavad erinevaid tasuta lühikursusi. Pakutavate tasuta kursuste nimekiri on haridus- ja teadusministeeriumi kodulehel ning info kursustele registreerimise kohta leiab koolide kodulehtedel.