Haridus- ja teadusministeerium kutsub tunnustama ettevõtlikke õppureid ja õpetajaid

HARIDUS- JA TEADUSMINISTEERIUM

FOTO: KRISTJAN TEEDEMA / PM/SCANPIX BALTICS

Haridus- ja teadusministeerium kutsub üles tunnustama ettevõtlikke õppureid ja õpetajaid ning silmapaistvaid ettevõtlusõppe edendajaid ja mentoreid. Kandidaate saab esitada viies kategoorias kuni 21. oktoobrini ettevõtlusõppe programmi veebilehel.

 

Haridus- ja teadusministeeriumi programmijuht Kristi Ploom märkis, et alanud ettevõtlusnädalal saame kõik anda oma osa selleks, et parimad ettevõtlusõppe edendajad pälviksid tähelepanu ja tunnustust. „Tunnustamise eesmärk on tõsta esile tublisid inimesi, kes ettevõtlusõppesse panustavad oma põhitöös või hoopis muude kohustuste kõrvalt,“ selgitas Ploom. „Koolides pööratakse aasta-aastalt aina rohkem tähelepanu ettevõtlusõppele ja noorte ettevõtlikkuse arendamisele, kuna mõistetakse, et praktiline õpe on sild teadmiste ja päriselu vahel ning parandab noorte kohanemisvõimet ja hakkamasaamist tööturul.“

Haridus- ja teadusministeeriumi algatatud ettevõtlusõppe programmi "Edu ja tegu" käigus tunnustatakse ettevõtlusõpet edendavaid inimesi ja meeskondi teist korda.

 • Tiitliga aasta ettevõtlik õppur tunnustatakse õpilas- ja/või üliõpilasfirmat ja/või ettevõtlusõppes moodustatud meeskonda, kes on ettevõtlusõppes saavutanud silmapaistvaid tulemusi.

 • Tiitliga aasta ettevõtlusõppe edendaja tunnustatakse meeskonda, organisatsiooni või asutust, kes on märkimisväärselt panustanud ettevõtlusõppe arendamisse ning kelle tegevused väärivad esiletõstmist ja levitamist.

 • Tiitliga aasta ettevõtlik õpetaja tunnustatakse ettevõtluse või muu aine õpetajat või õppejõudu, kes on silmapaistvalt toetanud õppurite ettevõtlusalast arengut ning rakendanud või juurutanud meetodeid ja praktikaid, mis innustavad ja inspireerivad teisi.

 • Tiitliga aasta ettevõtlusõppe mentor tunnustatakse ettevõtjat või ettevõtlikku töötajat, kes on silmapaistvalt toetanud õppurite ettevõtlusalast arengut ning rakendanud või juurutanud meetodeid ja praktikaid, mis innustavad ja inspireerivad teisi.

 • Tiitliga ettevõtlusõppe programmi aasta tegija tunnustatakse isikut, kes on silmapaistvalt panustanud ettevõtlusõppe programmi tegevustesse ja arendamisse  ning kelle tegevused väärivad esiletõstmist ja levitamist.

  Laureaadid valib välja programmi esindajatest koosnev komisjon, võitjad kuulutatakse välja 27. novembril.

  Lisainfo ettevõtlusõppe programmi kohta siit ja sealt!  

  Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
  Vaata statistikat
  Tagasi üles