Amet: aegunud kondoome ja plaastreid müüa ega kasutada ei tohi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare
  • Meditsiiniseadmete pakendil tähistab „kasutada kuni“ kuupäeva liivakella kujutis

Kondoom ja beebipillid on kõige enamkasutatavad rasestumisvastased vahendid.

FOTO: SCANPIX

Terviseamet kutsub inimesi üles kontrollima rasedustestide, kondoomide, steriilsete plaastrite ja muude selliste toodete pakendil olevaid kuupäevi, sest aegunud toodete kasutus paneb ohtu nende tervise.

Eelmisel nädalal pälvisid terviseameti tähelepanu ühes Tartu kaupluses müügil olnud kondoomid, mille kõrvale oli müüja riputanud sildi „parim enne möödas“. Kuigi täpsemal kontrollil selgus, et kondoomide „kasutada kuni“ tähtaeg saabub selle aasta 1. novembril, tuleb probleemide vältimiseks alati kontrollida toote pakendil olevat kõlblikkuse kuupäeva.

Terviseameti meditsiiniseadmete osakonna juhataja Tagne Ratassepa sõnul võrdub meditsiiniseadmete, mille alla kuuluvad muuhulgas ka kondoomid ja plaastrid, puhul kasutatav termin „kasutada kuni“ toidukaupade „kõlblik kuni“ kuupäevaga. „Kui see kuupäev on möödas, siis tootja garantii, et seade saavutab oma toime ja on ohutu, enam ei kehti. Sellist toodet kasutades seab inimene ohtu oma tervise ning testide puhul ei pruugi tulemus enam olla tõene,“ selgitas Ratassepp.

Tagasi üles