Huvitavamatest lahendustest on meeles kassapidaja, kellele leiti koostöös tööandjaga madal platvormtõstuk, millega saab ratastoolis töötaja oma kõrgust kassas muuta nii, et tal oleks ergonoomiline, mugav ja tervist toetav asend.
Töötukassa kaasab ka eksperte, kes annavad teada, mida oleks vaja teha, et vähenenud töövõimega inimesele oleks töökoht või töövahendid kasutatavad ja ligipääsetavad. Lahendused võivad olla lihtsad ja seotud inimese individuaalse, mitte erivajadusega, aga ka keerulisemad, milleks tuleb otsida erilahendusi ja mille lahendamine võib võtta kauem aega.
Tänaseni pole olnud olukorda, millele poleks lahendust leitud. Kogemused tööandjatega on olnud positiivsed, kuid tõsi on ka see, et tööruumide ja vahendite kohandamise teenus nõuab tööandjalt aktiivset asjaajamist, lisaks kannatlikkust nii töötukassalt kui ka tööandjalt.
Paljudel tööandjatel on küll valmisolek palgata erivajadusega inimesi, aga ei ole teadmisi, kuidas erivajadustega inimesi nii toetada, et nende töötulemused oleksid optimaalsed, tervis püsiks stabiilne ega halveneks ning kolleegid oleksid mõistvad ja abivalmid. Selleks, et tööandjat toetada, aitab töötukassa ettevõtetes läbi viia nõustamisi ja vähendab oluliselt kolleegide hirme, mis on sageli tingitud teadmatusest.
Nõustamisi korraldatakse kõikjal Eestis, nii suurtele kui väikestele ettevõtetele, vastavalt tööandjate soovidele ja vajadustele. Igas maakonnas toimuvad teavitusüritused tööandjatele, kes on valmis värbama erivajadustega töötajaid. Koostöös tööandjaga leitakse just temale sobiv nõustamise või koolituse viis ning vajalikud spetsialistid, kes aitavad nii tööandjat kui ka töötajat tööleasumisel ja töötamisel.