iDeal kampaania

Maksumaksjad saavad teavitusi enam kasutatud maksuvaba tulu kohta

Raha.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab täna teavituse 17 000 inimesele, kellel võib olla üheksa kuu palgaandmete järgi põhjust vaadata üle maksuvaba tulu senine kasutus.

MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi sõnul on meili ja SMS-i teel teavituste saajaid alla kahe protsendi kogu palgatulu saajatest. „Nendel inimestel võib meile teadaolevate üheksa kuu tulude alusel olla kasutatud maksuvaba tulu rohkem, kui neil on õigus olnud. Näiteks võib selle põhjus olla asjaolu, et palka on saadud mitmest kohast või maksuvaba tulu on lubatud kasutada mitme tööandja juures,“ selgitas ta.

Teavituse saavad kõik, kes on üheksa kuu andmetel ületanud üheksaks kuuks ette nähtud maksuvaba tulu ja tekkinud maksukohustus on üle saja euro. „Soovitame neil inimestel oma maksuvaba tulu kasutuse üle vaadata ning tulumaksukohustuse suurenemise vältimiseks seda järelejäänud kuudel enam mitte kasutada,“ lisas Liivamägi.

Parim võimalus seda teha on e-maksuametis/e-tollis asuva „Minu sissetulekud“ nimelise e-teenuse abil.

Tuleb tähele panna, et seal on kuvatud vaid ametile seni teadaolevad andmed. See tähendab, et näiteks vara müügi või üüritulu kohta MTA-l andmed aasta kestel puuduvad ja neid ei saa MTA teavituste saatmisel arvesse võtta. Täiendavate tulude korral peab inimene ise tähele panema, kas muud tulud võivad tema maksuvaba tulu arvestust muuta.

Vaata ka selgitavat videot.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles