Rekordeid püstitanud dokfilmi näeb Paides

Kaader Joosep Matjuse eepilisest loodusfilmist "Tuulte tahutud maa".

FOTO: Rakvere Teatrikino

Juba sel nädalal näeb Paide muusika-ja teatrimajas dokumentaalfilmi, mis on löönud nii mõnedki senised rekordid.

Joosep Matjuse loodusfilmi "Tuulte tahutud maa" on nimetatud eepiliseks. Filmi võtteperiood kestis aastatel 2015–2018, hõlmates rohkem kui 400 võttepäeva. Film jõudis kinodesse septembri lõpus.

Tegemist on kinodes kõige rohkem vaatajaid kogunud Eesti dokumentaalfilmiga. Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi raames valminud linateost käis ühe kuuga vaatamas juba 22 182 inimest.

Senine dokumentaalfilmi vaatajarekord oli aastast 2007 ja kuulus filmile «Laulev revolutsioon», mis kogus 18 316 vaatajat.

«Tuulte tahtud maa» on dokumentaalfilm Eestimaa metsikust loodusest, kus vaataja ees rulluvad lahti meie kodumaa eriilmelised maastikud koos metsloomade ja tuhandete läbirändavate linnuparvedega.

Filmi peategelane on meie metsade suurim imetaja ja põliselanik põder. Looduse kaudu avanevad meie minevikupüüdlused ja vajadused ning meie iseloom, mida maastikud on tuhandete aastate jooksul hoidnud ja kinnitanud.

Režissöör Joosep Matjus räägib filmist järgmist: «Loodus on meie identiteet ja rahvuslik uhkus — Eesti Vabariigi visiitkaart, millega me tutvustame end välismaailmale. Oma kodumaa puhtast ja metsikust loodusest on teinud filmi pea iga ennast hindav Euroopa riik. Puutumata loodus on rahvuslik aare, mida tuleb hoida, ja puhta keskkonna olemasolu on märk riigi elujõulisusest. Eestlaste hinges on rabade vaikus, seal voolavad rahulikud jõed, kohavad põlismetsad ja meri kogub tormilaineid. Täna seisame ühiskonnas väga põhimõttelise küsimuse ees: kas säilitada meie riigi looduse puhtus ja liigiline mitmekesisus või ohverdada see meie materiaalse heaolu nimel? «Tuulte tahutud maa» on ood Eestimaa loodusele ja eestlaste loodustunnetusele.»

Paide muusika-ja teatrimajas näeb "Tuulte tahutud maad" kolmel korral: 1. novembril kell 18, 4. novembril kell 16 ja 7. novembril kell 18.

«Tuulte tahutud maa» 2018

Tootja: Wildkino

Režissöör: Joosep Matjus

Operaatorid: Joosep Matjus, Atte Henriksson

Produtsent: Riho Västrik

Eelarve 210 000 eurot

Allikas: Postimees

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles