Hingedepäeval süttib 202 küünalt südamehaiguste tõttu lahkunutele

Küünalde süütamine Paides.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja /

Homsel hingedepäeval süüdatakse Paide turul 202 küünalt möödunud aastal Järva maakonnas südame-veresoonkonna haiguste tõttu lahkunud inimeste mälestamiseks. 

Haigekassa eestvedamisel süüdatakse küünlad kõigis maakonnakeskustes, kokku 8005 küünalt üle Eesti.

«Eelmisel aastal suri südamehaiguste tõttu pea sama palju inimesi kui on elanikke Eestimaa südames, Paides,» ütles Haigekassa juht Rain Laane. «Linnatäis inimesi on ohtlikult palju.»

Laane sõnas, et südamehaiguste raviks kulub aastas ligi 100 miljonit eurot meie kõigi ühist raha, aga jätkuvalt pole tekkinud arusaamist, et tervis on eelkõige igaühe enda, mitte arsti või saatuse kätes.

«Nii eesti mees kui ka eesti naine usub, et on tugev nagu kadakas, täiesti kuulikindel, kõigele immuunne. Nii juhtubki, et istuv eluviis, tubakas, alkohol, ühekülgne toit, ületöötamine ja muretsemine viivad inimesed liiga vara surnuaeda. Kolmandik haigusjuhtudest oleksid ennetatavad ja see on puhtalt otsustamise küsimus: kas ma tahan elada tervena 100-aastaseks?» rääkis Laane.

Küünlad süüdatakse kell 16. Kõik soovijad võivad minna kohale mälestama, pildistama ja küünlaid süütama.

Aktsiooni eesmärgiks on pöörata tähelepanu südamehaiguste ennetamise olulisusele, aga küünlaid võib süüdata kõigi lahkunute meenutamiseks ja mälestamiseks.

Aktsiooni eestvedajaks on Eesti Haigekassa. Küünlaid aitavad süüdata kodutütred ja teised vabatahtlikud üle Eesti.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles