Põnevad ilveselood tõid preemiareisi tunnustatud loodusfotograafi seltsis

  • Osales rohkem kui 250 võistlustööd enam kui 40 koolist üle Eesti

Ilvese teravate kihvade all leiavad oma lõpu hiired, jänesed, kährikud ja rebased, kuid tema põhiline toit on siiski metskitsed.

FOTO: Priit Simson / Postimees

Eelmisel nädalal selgusid Eesti loodusmuuseumi, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee korraldatud aasta looma luulekonkursi parimate tööde autorid, nende hulgas tunnustati mitme Järvamaa õpilase tööd.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Osales rohkem kui 250 võistlustööd rohkem kui 40 koolist üle Eesti. Tihedast konkurentsist valis žürii välja 18 kirjatööd, mille autoreid ootab külmade saabudes preemiareis loodusfotograaf Remo Savisaarega ilvese elupaikadesse, vahendab veebileht looduskalender.ee.

«Oleme väga rõõmsad, et õpilaste kirjatööde saak oli taas suur ning osalejaid leidus üle Eesti,“ ütles aasta looma toimkonna liige Helen Arusoo. „Oli näha, et töödega on vaeva nähtud, tehtud on uurimistööd ning välja otsitud teadmised ka tekstidesse kirjutatud. Meil on väga hea meel selle üle, et juba mitmendat aastat aitab selline loovuskonkurss koolilastes suurendada nii teadmisi aasta looma kohta kui ka laiendada laste silmaringi loodusest laiemalt.“

Tagasi üles
Back