Türi õpetajad kutsuti haiglasse

FOTO: Erakogu

Teisipäeval olid Türi ühisgümnaasiumi õpetajad Järvamaa haigla õendusjuhi Maire Raidvere külalised.

 

Kevadel, kui tehti ühiselt kokkuvõtteid  Türi ühisgümnaasiumi ja Järvamaa haigla kaks aastat kestnud koostöös välja töötatud tervishoiu valikaine tulemuslikkusest, pakkus õendusjuht Maire Raidvere välja, et ka õpetajad võiksid tulla vaatama, mida õpilastel on meditsiini valikkursuse jooksul võimalik päriselt näha ja kogeda. „Kui Järvamaa haiglaga 2015 koostööd alustasime, ei osanud me oodata, et sellest meie koolis nii populaarne valikaine saab,“ ütles õppealajuhataja Maili Roosme. „Igal aastal on soovijaid aina rohkem. Oleme kasutanud osalejate väljavalimiseks vestlusi ja motivatsioonikirjade kirjutamist. Rühma mahub vaid 15 õpilast. Väga tore on see, et meditsiini vastu tunnevad huvi ka noormehed.“

Türi ühisgümnaasiumi direktor Anneli Eesmaa sõnas, et tal meeldiv teada, et sel aastal on valikaine õppekava leidnud kasutust ka Paide gümnaasiumis, mis näitab, et Türi ühisgümnasiumi ja Järvamaa haigla   koostöö on olnud tulemuslik ja jätkusuutlik.

Külastuse käigus said õpetajad ülevaate tänapäeva meditsiinisüsteemi toimimisest ja arenguvõimalustest. Samuti oli võimalus piiluda haigla tagaruumidesse, kuhu patsiendina ei satuta. Külastuskäigu järel olid õpetajad veendumusel, et mida rohkematele õpilastele saame tervishoiu valikkursust pakkuda, seda rohkem on kodanikke, kes oskavad hinnata meditsiinivaldkonnas töötavate inimeste panust ühiskonda.

Türi ühisgümnaasiumi direktor Anneli Eesmaa sõnas, et tal on meeldiv teada, et sel aastal on valikaine õppekava leidnud kasutust ka Paide gümnaasiumis, mis näitab, et Türi ühisgümnasiumi ja Järvamaa haigla koostöö on olnud tulemuslik ja jätkusuutlik.

Tagasi üles