Koeru Keskkooli õpilased tõid vaatajate ette tantsulise muinasjutu

FOTO: Eva Linno

13. detsembril etendus Koeru Keskkoolis 18. tantsuetendus, mis kandis sellel korral pealkirja „Peeglike, peeglike seina peal“. Etendus oli põneva muinasjutu „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“ ainetel ning etenduses lõi kaasa terve koolipere pea 300 inimesega.

 

Tantsuetenduste traditsioon on Koeru Keskkoolis olnud kaheksateist aastat. Alguse sai see 2000. aastal tollase huvijuhi Liidia Laidineni algatusel ning traditsioon on edasi kandunud kõik need aastad. Peale koolipere astus etendusel ülesse ka Koeru Kultuurimaja segarühm Karap, Koeru Kultuurimaja naisrühm Alleaa, Koeru Keskkooli õpetajad ja Koeru Lasteaed Päikeseratas lapsed.

FOTO: Eva Linno

Selle aastane etendus paistis silma erinevate tehniliste lahenduste poolest. Kasutati ise rääkivat peeglit, iseliikurit ja põsemigrofone ehk kogu tekst tuli otse esituses ja konfeti kahureid. Samuti seoti tantsuetendus laulmisega ja näitlemisega, et pakkuda tantsude vahel pealtvaatajatele veelgi enam elamust.

FOTO: Eva Linno

Tantsuetenduse korraldajad Birgit Mets ja Carolyn Mets ütlesid, et ilma sellise tugeva kogukonnata nagu Koerus on poleks tantsuetenduse korraldamine võimalik. „Ühtse meeskonnana enne jõule midagi suurt korda saata on ju ilmselgelt imeline.“

Koeru keskkooli 18. tantsuetendust “Peeglike, peeglike seina peal” esitati kaks korda. Lumivalgeke Rebekka-Maria Remmelgas

TANTSUETENDUS

Prints: Sten Karl Kopti

Kuninganna: Aive Volter-Kilk

Teenijanna: Krista Jürgens

Jahimehed: Keith Karula ja Raido Johanson

Pöialpoisid: Jarl-Joosep Ilves, Karl Mattias Bobrovski, Krister Jaansen, Rünno Randma, Kristjan Ilmjärv, Kevin-Kaur Ulk, Rasmus Lilletai.

Lumivalgekese emotsioonid: Triin Aasa, Geily Tamm, Hedi Aimsalu, Kaisa Timm, Mari-Ann Ööpik, Ketrin Päri, Melissa Ots.

Õunad: 1.-2. klassi õpilased

Pöialpoisid: 3.-4. klassi õpilased

Jahimehed: 5.-6. klassi õpilased

Öö: 7.-8. klassi õpilased

Peegel: 9.-12. klassi tüdrukud

Printsid: 9.-12. klassi poisid

Loomad-linnud: Koeru Lasteaed Päikeseratas lapsed

Hirved: Koeru Keskkooli õpetajad

Kuninganna käsilased: Koeru Kultuurimaja naisrühm Alleaa

Printsi õukond: Koeru Kultuurimaja segarühm Karap

Tagasi üles