Tarbijakaitseamet avastas müügilt ohtlikke tooteid

Kuido Saarpuu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vannimänguasi Foxter Soft Palls
EAN kood: 2000313312829
Levitaja: Maxima Eesti OÜ
Oht: Mänguasjalt eralduvad väikesed osad (lämbumisoht)
https://www.tarbijakaitseamet.ee/et/node/66115
Vannimänguasi Foxter Soft Palls EAN kood: 2000313312829 Levitaja: Maxima Eesti OÜ Oht: Mänguasjalt eralduvad väikesed osad (lämbumisoht) https://www.tarbijakaitseamet.ee/et/node/66115 Foto: Tarbijakaitseamet

Tarbijakaitseamet on tuvastanud kaubandusest pistelise kontrolli käigus ohtlike tooteid nii mänguasjade, ehete kui ka tarbetoodete hulgast.

Tarbijal on õigus juba ostetud, ent ohtlikuks tunnistatud toote eest raha tagasi küsida, seejuures ostutšeki esitamine ei ole kohustuslik.

Mänguasjade hulgast osutusid väikelastele ohtlikuks:

  • Maxima Eesti OÜ kaupluses Maxima  müügil olnud vannimänguasjad Foxter Soft Balls ja Foxter Bathing Fun.

Nimetatud mänguasjad osutusid ohtlikuks, kuna neist eraldus testimise käigus väikeseid detaile, mis võivad hingamisteedesse sattudes põhjustada väikelapsel lämbumisohtu.

Ettevõtjate suhtes alustati haldusmenetlus ning tooted on müügilt eemaldatud. Tarbijakaitseamet on 2018. aastal testimiseks võtnud kokku 55 toodet, millest ohtlikuks on osutunud 14 ning nõuetele mittevastavaks märgistuse puudulikkuse tõttu 3 toodet. Osade toodete osas on menetlused ettevõtjatega veel pooleli.

Amet teavitas või on teavitamas ohtlike toodete leidudest ka teisi Euroopa Liidu riike läbi kiirteabevahetussüsteemi Rapex. Süsteemi eesmärk on kiirelt infot vahetada liikmesriikide ja komisjoni vahel tarbijate tervist ja ohutust tõsiselt ohustavate tarbekaupade suhtes võetud ennetavate ja piiravate meetmete kohta. Läbi Rapexi teavitatud ohtlike toodete nimistu on kättesaadav kõigile ning selle leiab Euroopa Komisjoni koduleheküljelt, kus igal nädalal avaldatakse uus ülevaade ohtlikest toodetest. Seega saavad ka ettevõtjad ise täita oma hoolsuskohustust ning jälgida oma pakutava kaubavaliku turvalisust kasutajatele.

Vaata fotosid ohtlikest toodetest tarbijakaitseameti Facebooki fotoalbumist.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles