Sulailm jätkub ka nädalavahetusel

Sula

FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Saabuval nädalalõpul jätkub sulailm ja teedel tuleb endiselt arvestada jäiteohuga. Järgmisel nädalal on riigi ilmateenistuse andmetel aga lootust, et ilm pöörab jälle külmemaks.

Reedel kannab loodevool madalrõhuvööndi Soomest üle Eesti ja päeval lükkab edasi Valgevene poole. Kohati sajab lörtsi ja vihma. Tuul on öösel nõrk ja muutliku suunaga, päevaks pöördub põhjakaarde. Õhutemperatuur on öösel -1..+1, saarte rannikul kraad-paar kõrgem, päeval -1..+1, Lääne-Eesti rannikualadel kuni +3 °C.

Ilm reedel

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Laupäeval väike kõrgrõhuhari eemaldub. Skandinaavia põhjatippu jõuab uus aktiivne madalrõhkkond ja selle lõunaserv laieneb Läänemere äärde ning hoiab meie ilma pehme. Kohati sajab lörtsi ja vihma, sisemaal võib ka kerget lund tulla. Öö on vaikne, vastu hommikut pöördub tuul edelasse ja tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 0..-2, saartel ja rannikul 0..+2, päeval Lääne-Eestis 0..+3, idapoolsetes maakondades kuni -2 °C, õhtuks tõuseb sealgi 0 °C ümbrusse.

Ilm laupäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pühapäeval jätkab madalrõhkkond teed üle Koola poolsaare Venemaale. Öösel on üksikuid sajuhooge, päeval sajab laialdasemalt lund ja lörtsi, sekka ka vihma. On jäiteoht! Puhub tugev edela- ja läänetuul, päeval pöördub saartest alates loodesse. Õhutemperatuur on öösel 0..-4, saarte rannikul kuni +2, päeval -1..+1, saartel ja läänerannikul +1..+3 °C.

Ilm pühapäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Järgmise nädala alguses vahelduvad kõrgrõhkkond ja madalrõhkkond. Nädala teises pooles peaks siiski püsima jääma kõrgrõhkkond, mis tähendab, et ilm läheb uuesti külmemaks ja talvisemaks.

Riigi ilmateenistus tõi detsembri lõppemise puhul välja ka aegade jooksul esinenud äärmused sellel kuul.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles