Kadunud vanaproua leiti surnuna

Merit Männi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
  • Otsingutel osales poolsada vabatatlikku

Laupäeva hommikul kogunesid kümned vabatahtlikud üle Eesti Roosna-Allikule, et otsida 21. detsembril kadunuks jäänud Luulet.

Otsingutele tulnuid oli Eesti erinevatest paikadest, SA Kadunud tegevjuht Aare Rüütel, märkis, et kaugeimalt tulijad olid Võru inimesed. Ent Järvamaale tuldi kadunud proua otsingutele ka Tallinnast, Pärnust, Viljandist, Põltsamaalt, Keilast, Saaremaalt ja mujalt. Otsijate hulgas on ka kohalikke, samuti on  kaasatud politsei. Otsingupiirkonnaks on alad Luule elukoha ümbruses.

81aastane Luule jäi Roosna-Alliku alevikus teadmata kadunuks 21. detsembril.

Kuna vanaprouat polnud senini õnnestunud leida, plaanisidki Operatiivse Otsingugrupi inimesed sel laupäeval teha maastikuotsingu.

Otsingutele suundus neli gruppi ning ka piirkond oli jagatud neljaks. Peamiselt hõlmas piirkond ala Luule elukoha ümbruses ning mitte kaugel oma kodust ta pärast kaks ja pool tundi kestnud otsinguid leitigi. „Üleni lume all, kahjuks hukkunud. Ja koos nende asjadega, mis ta oli tol päeval kauplusest ostnud. Nii et ta ei olnud koju jõudnud tol päeval nagu esialgu arvati,” selgitas Aare Rüütel.

Kuigi kurb leid tehti pärast paaritunnist piirkonna läbikammimist, kestsid reaalsed otsingud Rüütli sõnul vabatahtlike jaoks kaks ööpäeva, sest Roosna-Allikul käisid SA Kadunud ja OPEROG liikmed otsinguoperatsiooniga seonduvat planeerimas juba paar päeva varem. „Käisime ka Paide politseijaoskonnas ja saime ülevaate sellest, mis on seni tehtud,” täpsustas Rüütel. Politseinikud olid vabatahtlikele abiks ka tänasel otsingupäeval.

Aare Rüütel tänas kõiki kohale tulnud vabatahtlikke, keda oli kokku 48, nende hulgas ka 16 kohalikku elanikku. „Suur tänu abivalmitele kohalikele,” ütles Rüütel.

PPA pressiesindaja Barbara Lichtfeldt andis teada, et surnukehal vägivalla tundemärke ei olnud ning naise surma põhjus selgub lahangul.

Viimane teadaolev info Luulest on 21. detsembrist Roosna-Allikult, kui proua jäi videovalve kaadrisse, liikudes jalgsi kodu poolt kell 15.55 Roosna-Alliku kauplusse ja umbes pool tundi hiljem kell 16.30 kauplusest kodu poole. koju aga proua ei jõudnud.

Tagasi üles