Pildid ja video: raskes avariis hukkus lapsi täis autot juhtinud naisterahvas

Kuido Saarpuu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Neljapäeva hommikul poole kaheksa paiku juhtus liiklusõnnetus Järvamaal Pärnu-Rakvere maanteel Sillaotsa ja Mäo vahel, kus kokku põrkas kaks sõiduautot. Õnnetuses hukkus kolme lapse ema.

Kella 7.40 ajal sai häirekeskus teate raskest liiklusõnnetusest Järvamaal Mäo külas Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee 94. kilomeetril, kus kokku põrkasid sõiduautod Volkswagen Sharan ja Volkswagen Touareg.

Õnnetuse tagajärjel sai raskeid vigastusi Volkswagen Sharani juhtinud 37-aastane Liia, kes paraku hukkus sündmuskohal. Samas autos oli ka pere kolm last, kes kõik viidi haiglasse. Praegu teadaolevalt said autos olnud 16-aastane ja 13-aastane poiss vigastada, kuid nende vigastused ei ole eluohtlikud. Autos olnud kolmas laps, 3-aastane tüdruk, vigastada ei saanud.

Vigastusi sai ka sõiduautot Volkswagen Touareg juhtinud ja autos üksinda viibinud 26-aastane naine, kes viidi haiglasse.

Paide politseijaoskonna välijuht Valdur Mõttus selgitas, et esialgsetel andmetel juhtus õnnetus nii, et Paide poole liikunud Volkswagen Sharan kaotas juhitavuse ja põrkas kokku Mäo poole liikunud Volkswagen Touaregiga.

„Mis põhjusel Sharan vastassuunda kaldus, selle peab selgitama menetlus, kuid üheks õnnetuse mõjuteguriks võis olla teeoludele mittevastav sõidukiirus. Tee oli sündmuskohal lumelörtsine ja libe,“ ütles Mõttus. „Avaldan sügavat kaastunnet lähedastele ja lastele, kes kaotasid selles traagilises õnnetuses kalli inimese.“

„Tuletan autojuhtidele meelde, et talvel ei saa sõita sama kiiresti ega kasutada samu sõiduvõtteid, mida suvistel teedel. Talvistel teedel liigeldes tuleb alati arvestada, et ilma- ja teeolud võivad muutuda väga lühikese aja jooksul. Varuge talvel sõitudeks tavapärasega võrreldes rohkem aega, et keerulistes teeoludes oleks aega sõita kiirustamata ja võimalikeks ootamatusteks valmis olles,“ lausus Valdur Mõttus.

Mõlema õnnetusse sattunud auto rehvid vastasid nõuetele ja kõik autodes olnud inimesed kasutasid turvavarustust. Autojuhtide võimalik joove on tuvastamisel. Õnnetus juhtus teelõigul, kus suurim lubatud sõidukiirus on 90 km/h.

Juhtunu üksikasjad selguvad alustatud kriminaalmenetluse käigus.

Avarii sulges täielikult Pärnu-Rakvere maantee selle lõigu. Liiklus oli ümber suunatud Tarbja kaudu, kuid on nüüd taas avatud.

Lääne päästekeskuse valvepressiesindaja ütles, et teade  liiklusõnnetusest tuli kell 7.38. Esimesena reageerisid Paide päästjad, seejärel saadeti välja Türi päästjad. Sündmuse aste tõsteti kahele ja päästjad pidid olema valmis inimeste autodest väljalõikamiseks.

Teeolud

Varahommikul on teeolud maanteedel vahelduvad. Eelkõige Põhja- ja Kesk-Eestis on teekatted jätkuvas sajus kõikjal lumised, Eesti lääneosas on sadu läinud üle vihmaks ning suuremad teed soolamärjad või märjad ja valdavalt puhtad. Ida-Virumaal on tuisku. Lääne pool sajab enamasti vihma, ida pool lörtsi ja lund. Tihe sajuala katab hommikul Eesti läänepoolse osa ja liigub aeglaselt ida poole.

Ilmaprognoosi järgi jätkub päeval pilves ja sajune ilm. Keskpäevaks läheb sadu kõikjal valdavalt üle vihmaks ja lörtsiks ning pärastlõunal lääne poolt alates järk-järgult lakkab, kuid võib enne jällegi lumeks üle minna. Laialdaselt on jäidet. Teeolud püsivad muutlikud.

Märksõnad

Tagasi üles