Saada vihje

Kolme erakonna esindajad panid Järvamaal seljad kokku

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Poliitikute debatt Röa mõisas
Poliitikute debatt Röa mõisas Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Kui enamati kipuvad erinevate erakondade esindajad valimiste eel üksteist üle trumpama ning püüavad tähelepanu endale koondada, siis Järva- ja Viljandimaal riigikogu valimistel kandideeriva kolme erakonna esindajad panid seljad kokku ning esitasid ühise avaliku pöördumise.

Avalikus pöördumises seisab:

Head Järva- ja Viljandimaa inimesed. Oleme kohalikud eestvedajad, endised ja praegused omavalitsusjuhid, kes on panustanud Järvamaa arengusse, mõelnud ja teostanud koos teiega ning julgenud tehtu eest vastutada. Meil on ette näidata tegusid ja välja käia mõtteid, kuidas siinset elu edasi viia. Me tunneme ja teame kohalikke vajadusi. Seetõttu oleme otsustanud kandideerida riigikokku, et seal ei domineeriks ainult pealinna vaade.

Peame loosungitest ja plakatitest olulisemaks võimalust tutvuda parlamenti pürgija ideede ja argumentidega. Samas ei toimu riigikogu kandidaatidele piisavalt palju arutelusid ja debatte, mis aitaksid nende mõtteid inimestele paremini tutvustada.

Pöördume kõigi vabaühenduste, külaseltside, noortevolikogude, õpilasesinduste, ettevõtjate, põllumeeste, eakate seltside, arstide, õpetajate ja teiste kogukonna liikmete poole üleskutsega korraldada arutelusid, et saaksime rohkem oma seisukohti tutvustada. See ei puuduta ainult meid, vaid kõiki riigikogu kandidaate, keda Järva- ja Viljandimaal on kokku 79 inimest.

Me usume, et kõigil meil on sellest võita.

Pöördumisele on alla kirjutanud Järva vallavanem Rait Pihelgas Reformierakonnst, Paide linnapea Priit Värk Isamaast ja Türi vallavolikogu liige Lauri Läänemets Sotsiaaldemokraatlik erakonnst.

Lauri Läänemets kommenteeris, et ühist pöördumist kirjuta ajendas neid mure. "Kui kandidaadid tahaksid rohkem oma ideid väljendada debattides, siis tihtilugu pole selleks valimistel eriti palju võimalusi. Mida suurem oleks aga erinevate vabaühenduste ja erinevate rühmade initsiatiiv, seda kergem on inimestel läbimõeldud otsuseid teha. Eriti keeruline on olukord, kui valimisringkonnas toimub umbes viis debatti, kuhu tihti kutsutakse esinumber aga näiteks Järva- Viljandimaal on kandidaate kokku 79," selgitas ta olukorda.

Tagasi üles