Rahvamaja aastapäeval astub üles uus muusikakollektiiv

Kringel.

FOTO: Liis Treimann/Postimees

Paide vana rahvamaja tähistab pühapäeval 90. aastapäeva. Maja avati 1929. aastal kui Vabadussõja monument, raha selleks kogunes annetuste teel.

 

Paide linnavalitsuse avalike suhete peaspetsialist Maarit Nõmm ütles, et rahvamajana tegutses hoone kuni 1987. aastani, mil valmis praegune muusika- ja teatrimaja. Ligi 60 aasta jooksul on rahvamajas olnud lugematu arv kontserte ja tantsuõhtuid. Seal on tegutsenud August Roosileht, Juhan Zeiger ja Narva teater Paides. Praegu on hoone eraomand. Selles tegutseb sanitaartehnikakauplus ning uste ja akendega tegelev ettevõte.

3. veebruaril kl 11 on kõik huvilised oodatud vana rahvamaja meenutama, eriti on teretulnud kunagised majas käijad, ringijuhid ja kõik need, kellel on majast mälestusi. Koduloolane Tiiu Saarist teeb ülevaate rahvamaja ajaloost ja Herbert Last tutvustab Narva teatri tegevust. Paide teatri näitlejad loevad katkendeid kunagistest ajalehtedest. Tiiu Saarist on koostanud aastapäevaks stendi rahvamaja ajaloost.

Üles astub muusikakollektiiv, kuhu kuuluvad Andres Jalak, Tõnu Peetsalu, Arvo Stoltsen ja Olev Jaksi. «Kõik need mehed tegid rahvamajas 60ndatel ja 70ndatel bändi, aga koos me kunagi mänginud pole. Sellises koosseisus astume üles esimest korda,» ütles Jalak, kes mängib klaverit.

Aastapäevale kohaselt pakutakse ka torti. Sissepääs on tasuta. (JT)

Tagasi üles