Maksuamet teavitab tulu deklareerimise kohustusest

Tuludeklaratsioon.

FOTO: SANDER ILVEST/

Sel nädalal saab teavituse veidi üle 6000 inimese, kes 2017. aasta eest tuludeklaratsiooni ei esitanud, kuid peavad seda tegema 2018. aasta eest ja eeldatavalt tulumaksu juurde maksma.

 

Maksu- ja tolliameti (MTA) teenuste osakonna teenusejuht Hannes Udde: „Ootame kõiki teavituse saajaid oma tuludeklaratsiooni esitama. Pärast deklaratsiooni esitamist selgub inimese lõplik maksukohustus, kui arvesse on võetud ka kõik mahaarvamised, mida maksustatavast tulust saab teha.“

„Tulu deklareerimise periood algab 15. veebruaril, kuid palume aega varuda, sest esimestel päevadel on e-maksuametisse/e-tolli siseneda soovijate arv kõige suurem. Kindlasti tasub üle vaadata ka variandid, kuidas otse või pangalingi kaudu tuludeklareerimise keskkonda siseneda, sest 1. veebruarist ei ole internetipankades paroolikaarte kasutada enam võimalik,“ lisas Udde.

Sellest aastast muutus tuludeklareerimise keskkond, millel on uus kujundus ja täiendavaid lihtsustusi. Lisati eeltäidetud andmeid ja vähendati esitatavate andmete hulka ning süsteem küsib vajadusel automaatselt täiendavaid dokumente ja kinnitusi.

Sellest aastast muutus tuludeklareerimise keskkond, millel on uus kujundus ja täiendavaid lihtsustusi.

Tulumaksu saab soovi korral tasuda ka osade kaupa, kui taotleda e-maksuametis/e-tollis maksuvõla ajatamist. Enam makstud tulumaksu tagastamise tähtpäev on 1. juuli.

Oma eeldatavat maksukohustust saab vaadata e-maksuametis/e-tollis „Minu sissetulekute“ alt. Küsimustega pöörduge eraklientide infotelefonile 880 0811 või e-posti aadressile eraklient@emta.ee.

Tagasi üles