Mäekülas keeras otsasõiduohus juht oma auto teelt välja
Sajab jäävihma ja teeolud on ülikeerulised!

Kaubik kraavis. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Erakogu

Täna hommikul enne kella kaheksat sai häirekeskus teate Kehtna vallas Kaerepere külas juhtunud liiklusõnnetusest, kus olid kokku põrganud sõiduautod Volkswagen ja Škoda. Politsei välijuht ütles, et tee nii avariipaigal kui ka mujal suurematel trassidel on praegu väga libe, mistõttu palub ta liiklejatel olla tähelepanelik ja liikuda pigem aeglasemalt ja järske manöövreid vältides.

Niisamuti palub ta juhtidel hoida praegustes oludes liikudes küllaldast pikivahet, et vältida tagant otsasõite. Just vähese pikivahe tõttu juhtus täna hommikul pärast kella kaheksat avarii Järvamaal Mäekülas, kus eesliikuvale sõidukile tagant otsasõidu vältimiseks keeras Volkswagen Golfi juht oma sõiduvahendi teelt välja. Tema õnnetuses viga ei saanud, ta oli kaine ja omas juhtimisõigust.

TEEOLUD

Täna varahommikul on teekatted põhi- ja suurematel tugimaanteedel valdavalt soolaniisked või lumised. Põhja- ja Lääne-Eestis sajab lund ning võib ka tuisata. Teetemperatuurid on miinuspoolel, mistõttu võib teedel paiguti esineda kiilasjääd. Teedel on libeduse oht!

Ilmaprognoosi järgi on täna päeval pilves ilm ja hommikupoolikul laieneb lumesadu üle Eesti. Saartel läheb sadu üle lörtsiks ja vihmaks. Pärastlõunal sajuhood harvenevad, kuid paiguti võib tekkida udu. Õhutemperatuurid püsivad täna päeval valdavalt –4 ja +2 kraadi vahel. Rannikualadel võib puhuda tuul puhanguti kuni 15 m/s. Teedel võib esineda jäidet ja päeva jooksul püsib teedel endiselt libeduse oht!

Tagasi üles