Ilmaprognoos: sulal ei paista lõppu

Sula on ka jääpurikad hoogsalt kasvama pannud

FOTO: Marianne Loorents

Riigi ilmateenistus lubab nädalavahetuseks sulailma. Temperatuur püsib valdavalt plusspoolel ning aeg-ajalt sajab lörtsi ja vihma. Samasugused ilmaolud ootavad meid ees ka järgmisel nädalal.

Reedel jõuab Skandinaaviasse uus madalrõhkkond, selle serv laieneb Eesti kohale ning tõstab lõuna- ja kagutuule tugevaks ja toob lisaks niiskust. Öösel on kohatisi sajuhooge enamasti lörtsi, saartel ka vihmana. Hommikul jõuab uus sajuala Lääne-Eestisse ja laieneb päeval üle Eesti. Sajab põhiliselt lund ja lörtsi, Lääne-Eestis pärastlõunal ka vihma. Õhtu poole muutub sadu kõikjal vesiseks. Tuul pöördub edelasse ja ulatub rannikul puhanguti 15, saartel 18 m/s. Õhutemperatuur on öösel –2...+1, päeval +1...+4, vaid ennelõunal on Ida-Eestis veel veidi alla 0 °C.

Ilm reedel

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Laupäeva öösel üks madalrõhkkond kaugeneb, päeval laieneb üle Läänemere järgmise ulatusliku madalrõhuala idapoolne serv. Aeg-ajalt sajab lörtsi ja vihma, pärastlõunal muutub sadu tugevamaks. Lõuna- ja edelatuul on endiselt mõõdukalt tugev. Õhutemperatuur on ööpäev ringi 0...+3 °C.

Ilm laupäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pühapäeval liigub madalrõhkkond Norra rannikult Botnia lahele ja selle serva mööda lisandub soojemat õhku. Õhutemperatuur on öösel 0...+3 °C. Öö hakul sajab Lääne-Eestis enamasti vihma, ida pool lörtsi, kuid pärast keskööd läheb sadu sealgi üle vihmaks. Päeval jäävad vihma- ja lörtsihood nõrgemaks ja harvemaks. Puhub tugev edelatuul. Õhutemperatuur tõuseb +2..+4 °C-ni.

Ilm pühapäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Tagasi üles