436 000 inimest on oma tulud deklareerinud

  • Tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäev on 1. aprill
  • Enammakstud tulumaksu hakatakse tagastama alates 26. veebruarist

Tuludeklaratsioon.

FOTO: Sander Ilvest/Postimees

Kolmapäeva hommikuks oli tuludeklaratsiooni esitanud 435 963 inimest. 
Esitatud deklaratsioonidest on tagasimakstav summa on 126 miljonit eurot ja juurdemaksmisele kuuluv summa 7,4 miljonit eurot, teatas maksu- ja tolliamet (MTA).

Tuludeklaratsioone sai hakata esitama alates eelmise nädala neljapäeva õhtust ning tulumaksu hakatakse tagastama alates 26. veebruarist.

Maksuameti esialgsetel andmetel saavad eelmisel aastal ettenähtust vähem maksuvaba tulu kasutanud inimesed küsida tagasi kokku 141 miljonit eurot enammakstud tulumaksu.

Kokku tagastab MTA tänavu inimestele eeldatavalt ligi 200 miljonit eurot, mis sisaldab nii aasta jooksul vähem kasutatud maksuvaba tulu kui ka üldisi maksusoodustusi, mida saab tuludest maha arvata.

Enammakstud tulumaksu hakatakse tagastama tuludeklaratsiooni internetis täitnud inimestele alates 26. veebruarist, tuludeklaratsiooni paberil esitanud inimestele algab tulumaksu tagastamine 19. märtsist.

Tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäev on 1. aprillil ning juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev on 1. juuli.

1. oktoobril on juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev, kui deklareeritakse ettevõtlustulu, kasu vara võõrandamisest või välisriigis saadud tulu. Samuti on 1. oktoober juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev mitteresidendile, kes deklareeris mahaarvamisi Eestis.

Käesoleva aasta tuludeklaratsioonis on maksuvaba tulu aastas 6000 eurot, varem oli see 2160 eurot. Tuluvahemikus 14 400 kuni 25 200 eurot väheneb maksuvaba tulu nullini. (BNS)

Tagasi üles
Back