Saada vihje

Vähem kui nädal on aega 10 000 euro võitmiseks

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Eurod.
Eurod. Foto: SCANPIX

Kuni 3. märtsini ootab keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) konkurss "Negavatt" 18–30aastaste noorte nutikaid roheideid, mis aitavad muuta maailma veel puhtamaks, paremaks ja säästlikumaks. Oma mõtte elluviimiseks on võimalus võita kuni 10 000 eurot.

 

"Negavati" projektijuht Kadi Mitt soovitab nendel noortel, kes soovivad osa saada põnevast ja sisukast koolitushooajast, kuid kellel ei ole veel olemas ideed, millega konkursile tulla, esmalt enda ümber ringi vaadata. „Kas sul jääb kodus, koolis või töökohas midagi alalõpmata üle? Mõtle, saab seda kuidagi taaskasutada? Või tajud, et sind ümbritsevatel inimestel ei ole piisavalt teadmisi keskkonnateemadel? Äkki annab teadlikkust tõsta mõne kampaaniaga? "Negavati" konkursile oodatud ideede ampluaa on tõesti lai. Selleks võib olla mõni IT-rakendus, disainiprojekt, hariduskampaania, tehnoloogiline arendus vms. Samuti ei oota me esmalt detailideni viimistletud lahendust ja prototüüpi, sest kõik see sünnib "Negavati" koolituste käigus," selgitab Mitt.   

Pärast 3. märtsi valivad KIKi ja keskkonnaministeeriumi spetsialistid laekunud projektide hulgast välja 13 parimat ning kaks edasi pääsenut selguvad rahvahääletuse tulemusena. 15 meeskonda ootab ees tõeliselt põnev koolitusterohke kevad. Esmalt vormitakse 6. ja 7. aprillil tuleval seminaril koolitaja Mart Kikase ja ekspertide käe all oma idee reaalsemaks. Seejärel jätkab kuni 10 meeskonda teed 28. mail Tartus tuleva superfinaali poole. Vahepeal täiendatakse end kodutööde ja koolituste käigus finantsmaailma, tegevuste plaanimise, avaliku esinemise jms teemadel.

"Negavati" konkursi võitja saab 10 000 eurot oma idee elluviimiseks. Teisele kohale on ette nähtud 5000 ja kolmandale 3000 eurot.

Ideede esitamisega seotud info leiab "Negavati" kodulehelt ning lisaküsimustega võib pöörduda projektijuhi Kadi Miti poole: kadi.mitt@kik.ee või 524 2602. 

Märksõnad

Tagasi üles