Täna siseministeeriumis toimunud tänuüritusel tunnustasid asekantsler Viola Murd, politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ja päästeameti peadirektor Kuno Tammearu möödunud aastal erilise panusega silma paistnud vabatahtlike päästjate, abipolitseinike ja merepäästjate rühmi ning nende toetajaid. Tunnustust jagus ka Järvamaale.
Väätsa Agro sai vabatahtlike toetamise eest tunnustada
„Iga hetk vabatahtlike päästjate, merepäästjate ja abipolitseinike tegevusest on tähendusrikas, sest üheskoos aidatakse hoida turvalisust oma kogukonnas. Riigi ja vabatahtlike koostöös loodud turvatunne on tugevam – iga vabatahtlik on oma kodukoha turvalisust luues mitte abstraktselt vastutav asutus, vaid tuttav inimene, kes on oma kogukonna turvalisuse eestkõneleja,“ rääkis vabatahtlike valdkonna eest vastutav asekantsler Viola Murd vabatahtlikele. Samuti tõstis ta esile vabatahtlike toetajaid. „Ohutu ja turvaline käitumine saab alguse kodust, lasteaiast, koolist ja ka töö juurest. Omavalitsused ja ettevõtjad, kes panustavad vabatahtlike toetamisse, loovad sellega turvalisust. Samuti teevad seda tööandjad, kes julgustavad oma töötajaid võtma osa vabatahtlikust tegevusest,“ lisas Viola Murd.
Aasta abipolitseinike rühma aunimetuse sai politsei- ja piirivalveameti (PPA) Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna abipolitseinike rühm. Parim vabatahtlik merepäästeühing on MTÜ Salmistu Paadimees, mille liikmed on aja jooksul abistanud paljusid merel hätta jäänuid. Parimaks vabatahtlikuks päästekomandoks osutus Leisi vabatahtlik päästekomando Saaremaal, keda iseloomustab aktiivne ennetustöö ja noorte kaasamine.
Vabatahtlike toetaja aunimetusega tunnustati neid, kes on andnud vabatahtlikele kasutamiseks ruume ja tehnikat, aidanud läbi viia õppusi, panustanud vabatahtlike töösse rahaliselt või oma isikliku ajaga. Vabatahtlike päästjate toetaja aunimetuse sai teiste seas ka Väätsa Agro AS ja seda Väätsa vabatahtliku päästekomando toetamise eest. OÜ Estoniat ootas samasugune tunnustus Oisu vabatahtliku päästekomando toetamise eest.
Eestis on üle 500 vabatahtliku merepäästja, üle 1000 abipolitseiniku ja ligi 2000 vabatahtlikku päästjat.