T, 21.03.2023

Lend teadusraketi pardal jäi pooleli

Järva Teataja
Lend teadusraketi pardal jäi pooleli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eelmise nädala saates tuli teadusraketi võistkondadel ehitada spagettidest sild, mis raskusele ka vastu peaks. Taaskord oli punase meeskonna kapteni rollis Heili Aavola (keskel). Kuidas läheb punastel tänases saates, saab näha ETV eetris kell 19.30.
Eelmise nädala saates tuli teadusraketi võistkondadel ehitada spagettidest sild, mis raskusele ka vastu peaks. Taaskord oli punase meeskonna kapteni rollis Heili Aavola (keskel). Kuidas läheb punastel tänases saates, saab näha ETV eetris kell 19.30. Foto: ETV

Laupäeval ETV eetris olnud teadussaate "Rakett69" seekordne osa jäi Türi põhikooli vilistlasele Heili Aavolale kahjuks viimaseks, sest otsustavas lõpuduellis, kus selgus järgmisesse saatesse edasipääseja, pidi ta oma tiimikaaslase paremust tunnistama.
 

Seekord tuli duelli asuda taas punaste võistkonnal, mille kapteniks Heili oli. Juba kolmandat korda tuli lõppmängus osaleda Merilinil, kelle vastaseks valisid kohtunikud just Heili. Tüdrukutel tuli ühendada köieroboti elektriskeem ning tuua ära roboti abil raja lõpust juhised. Võistluses, mis pani proovile taaskord külma närvi, loogilise mõtlemise ning kiire taibu sai saatuslikuks Heilile, kellel tuli vastu võtta kaotus ning lahkuda saatest.

Türi põhikooli vilistlane Heili tegeleb väga paljude hobide ja huvialadega alates teadusteatrist ja teadusringist ning lõpetades spordi ja käsitööga. Praegu on huviorbiidis mikrofluiidika teadustöö, mida ta tahab tulevikus idufirmaks luua. Selleks tuleb veidi vähem kui poolteise meetri pikkusel nutikal neiul veel kõvasti tööd teha.

Märksõnad
Tagasi üles