Töötukassa pakub arvutikoolitust

Apple'i 80'ndatel toodetud lauaarvuti.

FOTO: Apple

Tehnoloogia kasutamise oskus on muutunud tööl aina olulisemaks, mis paneb neid, kes ei ole seni tehnoloogiaga kokku puutunud, tööturul keerulisemasse olukorda. Lihtsamaid toiminguid tuleb arvutiga teha juba pea igal töökohal, ole sa laohoidja, kaupluse kassiir, turvatöötaja või õmbleja.

 

Hirm tehnoloogia ees võib just vanematel inimestel tekitada tunde, et neid pole tööturul enam tarvis – robot tuleb ja võtab minu töö ära. Et uue aja tööd mõistust kokku ei jooksutaks, tuleb oma isiklikku tarkvara uute teadmistega värskendada. Tehnoloogia hõlbustab töö tegemist ja toob ellu uusi võimalusi.

Eesti töötukassa oskuste arendamise ja karjääriteenuste osakonna juhataja asetäitja Karin Andre kinnitas, et koolitusele tulla on lihtsaim viis oma oskusi täiendada. Töötukassa pakub tasuta koolitusi ka töötavatele inimestele.

„Kui olete  vähemalt 50aastane töötaja ja teie keskmine sissetulek kuus oli eelmisel aastal alla 1291 euro, saate töötukassa toel lihvida oma seniseid arvuti või nutiseadme kasutamise oskusi või omandada uue arvutigraafika või projekteerimistarkvara tarkusi,“ selgitas Andre.

Eelmisel aastal osales töötukassa kaudu IT-koolitustel ligi 100 töötavat inimest, kes olid vanemad kui 50 aastat. Andre sõnul oli vanim koolituse alustanu 63aastane. „Töötavaid inimesi, kes on vanuses  50 kuni pensioniiga ja kelle palk jääb alla keskmise palga, on ligikaudu 100 000. Kui tunned, et tehnoloogia surub end peale, aga pole julgenud endale tunnistada või leidnud lahendust, kuidas selle kasutamisega toime tulla, siis anna endast meile märku – sa ei ole ainus,“ julgustas ta.

Esimene samm on Karin Andre sõnul aga see, et tuleb minna töötukassasse karjäärinõustaja juurde, kes aitab jõuda selgusele, millest tuleks alustada koolituse valikul, et õppimisest hiljem tööl kõige rohkem kasu oleks.

Oluline on ka ümbritsevate inimeste tugi. „Hirm midagi valesti teha või vale nuppu vajutada on tihti vähese arvuti ja tehnika kasutamise kogemustega inimestel suur. Siin saavad nii lapsed kui ka kogenumad töökaaslased õppijale olla eeskujuks ja utsitada olema uudishimulikum ka ise oskusi omandama,“ selgitas Andre. 

Töötukassa teavituskampaania „Värskenda oma isiklikku tarkvara“ julgustab inimesi tehnoloogiat kasutama ning kutsub inimesi uurima, kas ka nemad saaksid ja vajaksid mõnda IT-koolitust. Aadressilt www.töötajaõpi.ee saab teavet  ja nõuandeid. Lisaks on seal võimalik lugeda lugusid teiste inimeste õppimisest. Koolituste kohta saab rohkem infot ka telefonilt 15501.

Tagasi üles