Paide teater õpetab kraavi kaevama

10.04.2018. Paide Teater tutvustab end Eesti teatrijuhtidele. Pildil projektijuht Harri Ausmaa, lavastaja Jan Teevet ning näitlejad Joosep Uus, Johannes Richard Sepping, Ursel Tilk, Kirill Havanski.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Paide teater mängib mais A. H. Tammsaare muuseumis Vargamäel lavastust „Kuidas kaevata kraavi?“. Vargamäe rehe alla on oodatud seekord ennekõike need, kellele Tammsaare nimi on tuttav kohustusliku kirjanduse kaudu. Miks ja kuidas lugeda Tammsaaret – need küsimused saavad nüüd vastuse. „Kuidas kaevata kraavi?“ on kompositsioon Tammsaare, Paide teatri trupi ja praeguste  gümnasistide mõtetest.

Andres kaevas kraavi enda ja Pearu vahele. Indrek kaevas kraavi enda ja Jumala vahele. Jürka kaevas Antsu kraavid. Katku Villul kiskus elu kraavi. Juudit raius Olovernese kaela sisse kraavi. Ja 30. jaanuaril 1938. aastal, Tammsaare 60. sünnipäeval, kogunes Albu vallavolikogu ja otsustas „Tõe ja õiguse“ eeskuju järgides käsile võtta Jägala jõe süvendamise ja kaevata kraavi.

Tammsaare isegi on korraga kraavihall ja kraav. Pikk ja sügav kraav keset Eesti lugu. Me kõik teame ja tunneme seda kraavi, aga vahel tundub ta nii lai ja sügav, et mitte ei julge üle hüpata. Paide teater usub, et pärast osalemist motivatsioonikoolitusel „Kuidas kaevata kraavi?“ on kraavist üle kargamine kukepea!

Lavastust on võimalik tellida oma grupile koos ekskursiooniga Vargamäe muuseumis. Lisainfot ja pileteid saab lavastuse projekti juhtivast Tammsaare muuseumist Vargamäel.

Lavastuses teevad kaasa Paide teatri näitlejad Joosep Uus, Ursel Tilk ja Johannes Richard Sepping, lavastab Jan Teevet ja produtsent on Harri Ausmaa. Etendusi mängitakse tellimisel 1. maist 9. juunini.

Samal ajal töötab teater täistuuridel, et 25. juulil jõuaks samuti Vargamäel publiku ette suurlavastus „Eesti jumalad“. (JT)

Tagasi üles