MTA kutsub tuludeklaratsiooni esitama

Tulude deklareerimine.

FOTO: Liis Treimann

Kutsume teavitustega  e-maksuametisse/e-tolli tuludeklaratsiooni esitama veel ligi 90 000 inimest, kes seda seni teinud ei ole. Alustame sel nädalal teavituste saatmist nii nendele inimestele, kes saavad oma enam makstud tulumaksu tagasi, kui ka neile, kellel on tõenäoliselt kohustus tulumaksu juurde maksta.

 

Maksu- ja tolliameti (MTA) teenuste osakonna teenusejuht Hannes Udde: „Meie analüüsi kohaselt on tuludeklaratsioon veel esitamata 76 376 inimesel, kellel võib tekkida õigus riigi käest tagasi saada arvestuslikult 18,7 miljonit eurot enam makstud tulumaksu. Samuti saadame teavituse neile 10 417 maksumaksjale, kellel võib tekkida tulumaksu juurde maksmise kohustus summas 3,4 miljonit eurot. Lõplik tulumaksukohustus selgub aga alles tuludeklaratsiooni esitades, kui on arvesse võetud ka maksusoodustused ja täiendavad tulud."

Tänase seisuga on oma tuludeklaratsiooni esitanud 641 839 inimest. Nendest 518 212 saab tagasi 165,6 miljonit eurot ja 42 777 maksavad juurde 29,4 miljonit eurot. MTA on inimestele praeguseks tagastanud 150,9 miljonit eurot enam makstud tulumaksu.

Tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäev on 1. aprill. Küsimustega pöörduge eraklientide infotelefonile 880 0811 või e-posti aadressile eraklient@emta.ee.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles