Mäos avati Rimski-Korsakovi auks infotahvel

Neljapäeval oli Paides kultuuriloopäev, mis pühendati kuulsa Vene helilooja Nikolai Rimski-Korsakovi 175. sünniaastapäevale. Vene helilooja suvitas 19. sajandi lõpus oma naise sugulaste juures Mäo mõisas.

Selle ajalookillu jäädvustamiseks avai Mäo mõisa ees kell 15.30 ka vastav infotahvel ning Paide muusika- ja teatrimajas toimuvad heliloojale pühendatud seminar ning kontsert. Infotahvli avamisel rääkis genealoog Andres Kruusmaa Korsakovi sidemetest Paide ja Mäo mõisaga.

Üleval on ka fotonäitus „Nikolai Rimski-Korsakov ja mõisad Paide linnas". Näitus on sissevaade sajandeid tagasi alguse saanud kultuurivõrgustikust. Näha saab Paide paiku, kus suvitas maailmakuulus helilooja, „Kimalase lennu looja", Nikolai Rimski-Korsakov. Herbaariume täiendas loodusteadlane von Baer ja pärimusi kogus rahvuseepose koostaja Kreutzwald, jne. Just rikkalik kultuurilugu lubaks iseloomustada Paidet kui „Eestimaa Pariisi".

Seminari kava

16.45 Seminari avamine

17.00 ülevaade Rimski-Korsakovi elukäigust ning rollist Eesti muusikaloo kujunemisel" – lektor muusikateadlane ja õppejõud Tiia Järg

18.00 Virgutuspaus

18.15 Kontsert „Nikolai Rimski-Korsakov ja Eesti rahvusliku muusika sünd"

Esineb keelpillikvartett Arvo Leibur, Mari-Liis Uibo, Toomas Nestor ja Aare Tammesalu. Solistid: sopran Ksenja Kuchukova ja bariton Atlan Karp, klaveril Auli Lonks

Tagasi üles