Vähiga võitlev pereema palub inimestelt abi

Ajukasvajaga võitlev kolme lapse ema Krtisti Natus palub kaaskondsete abi.

FOTO: Erakogu

Eile postitas paidelane Kristi Natus Facebooki üleskutse, milles palub võimalusel heade inimeste abi oma vähiravi toetuseks.

Kristi Natus kirjutab, et tema võitlus haigusega algas juba kolme ja poole aasta eest. «Augustis 2015 diagnoositi mul peaaju kasvaja. Alates sellest päevast olen pidanud pikka ja rasket võitlust vähiga. 2015 tehti mulle kohe operatsioon, millele järgnes kiiritus ja keemiaravi,» ütles ta.

Natus selgitas, et haigus on halvanud ühe poole tema kehast, kuid tänu tahtejõule ei ole ta alla andnud ning püüab igapäevaste koduste toimetustega hakkama saada, et olla hooliv ema oma kolmele tütrele ja toetav abikaasa oma mehele.

«Mitmed operatsioonid ja igakuised ravikuurid on hoidnud mind minu pere kõrval. Tänasel päeval aga ei ole meie perel võimalust minu edasist ravi finantsiliselt toetada. Meil on vaja kaasmaalaste toetust, et tagada igakuised ravimid, mis võimaldaksid mul oma perega koos olla,» lausus ta.

Kristi Natuse ühe kuu ravimid maksavad ligikaudu 3500 eurot. Hille Tänavsuu vähiravifond «Kingitud elu» toetab ravimite ostu poole summa ulatuses, kuid ülejäänu tarvis on pere pidanud ise raha leidma.

Seni pole nad avalikult abi küsinud. Kristi ravi tarvis kogusid tema kunagised rahvatantsukaaslased raha mullu jaanuaris toimunud kontserdiga ning oma panuse on vastavalt võimalusele andnud ka Paide linnavalitsus. «Mul polegi olnud võimalust Paide linna selle eest tänada. Siinkohal tahangi avaldada neile abi eest suurt tänu,» sõnas ta.

Eesti haigekassalt ei saa pere Natuse sõnul paraku aga sentigi. 

Natus ütles, et vaatamata raskele haigusele pole ta kaotanud oma säravat naeratust ning positiivsust, millega igat päeva mööda saadab. «Palun abi, et saaksin olla oma pere kõrval ning ka nende naeratusi näha,» pöördus ta inimeste poole.

Kristi Natus palub võimaluses kanda omapoolne toetussumma ravikulude toetuseks arveldusarvele: Kristi Natus, arveldusarve nr EE532200221042741177 SWEDPANK, selgitus "ravi".

Ta tänas oma kirjas juba kõiki heatahtlikke inimesi ette, kes teevad tema unistuse, jääda võimalikult kauaks oma pere juurde, võimalikuks.

Tagasi üles