Talveunest ärganud isakaru käis esimesel fotosessioonil

Anne Põder
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Karud suunduvad esmalt toitu otsima neile tuttavatesse söödakohtadesse.
Karud suunduvad esmalt toitu otsima neile tuttavatesse söödakohtadesse. Foto: Margus Vaas

Neljapäeva õhtul ilmutas end Järva-Jaani jahimehe Margus Vaasi rajakaameras talveunest virgunud isakaru. Teateid karude ärkamisest on viimastel nädalatel kuuldud mitmeid. Seega tasub metsas liikudes olla ettevaatlik.

Margus Vaas ütles, et Ramma kandis asuva söödaplatsi juures olnud rajakaamera salvestas karu tegutsemise neljapäeva õhtul kella 20 ja 21 vahel. "Nii kummaline kui see ka pole, siis eelmisel aastal olid karud esimest korda pildis täpselt samal kuupäeval. Ainult, et siis käis fotosessioonil emakaru koos poegadega," rääkis ta.

Talveunest virgunud isakaru tuli Rammal söödakohta toidupoolist otsima. Проснувшийся и голодный медведь пришел за едой к кормушке.
Talveunest virgunud isakaru tuli Rammal söödakohta toidupoolist otsima. Проснувшийся и голодный медведь пришел за едой к кормушке. Foto: Margus Vaas
Tagasi üles