L, 3.06.2023

Eesti Muinsuskaitse Selts ootab kandidaate Karuteene medalile

Kuido Saarpuu
Facebook Twitter
Comments
Kunda vana hüdroelektrijaama pais on muinsuskaitse all ja selle lammutamisest, mida sooviks keskkonnaministeerium, ei taha muinsuskaitsjad kuuldagi. Kalad aga sellest enam kui 8 meetri kõrgusest seinast üles ei saa.
Kunda vana hüdroelektrijaama pais on muinsuskaitse all ja selle lammutamisest, mida sooviks keskkonnaministeerium, ei taha muinsuskaitsjad kuuldagi. Kalad aga sellest enam kui 8 meetri kõrgusest seinast üles ei saa. Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Mälestiste omanikud, muinsuskaitsjad, omavalitsused, seltsid ja ühendused, väga paljud meist teevad tööd ja näevad rõõmuga vaeva, et kultuuripärandit hoida ja seda ka järgmistele põlvedele edasi anda.

 

Ometi läheb vahel ka viltu.

Kas tead kedagi, kelle hoolimatuse või ahnuse tõttu mõni ajalooline maja laguneb? Või on ohus meie väärt elukeskkond, sest sinna sokutati sobimatu hoone? Kus märkad, et Eesti kultuuripärandit kahjustab omakasu? Kas teeb tusaseks, kui keegi oma ametiseisu ära kasutades meie pärandit kahjustab, traditsioone kergekäeliselt hülgab või muinsuskaitseliikumist takistab?

Karuteene medali asutas Eesti Muinsuskaitse Selts 1997. aastal tõstmaks esile isikuid, organisatsioone ja institutsioone, kes pärandkultuuri väärtustava avalikkuse arvates on tekitanud suurt kahju Eesti ainelise kultuuri mälestistele, ajaloolistele traditsioonidele ning institutsioonidele.

Kirjalik argumenteeritud taotlus Karuteene medali määramiseks palume esitada Eesti Muinsuskaitse Seltsi juhatusele 8. aprilliks aadressil info@muinsuskaitse.ee või Pikk 46 Tallinn 10133.

Eesti Muinsuskaitse Selts teeb Karuteene medali pälvinu nime ja tema karuteene teatavaks muinsuskaitsekuu avamisel 18. aprillil.

Igal kevadel tunnustab Eesti Muinsuskaitse Selts paljusid vabatahtlikke tubli töö eest teenetemedalite ja tänukirjadega ning seab nende tegevuse kõikidele eeskujuks. Samas ei saa me mööda vaadata ka pärandit kahjustava tegevuse eest ning just seetõttu ongi asutatud Karuteene medal – juhtimaks avalikkuse tähelepanu mälestisi ja ajaloolisi traditsioone kahjustava tegevuse eest ja hoidmaks ära väärtegusid tulevikus.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles