Käravete Lohv tuleb taas

Käravete Lohv 2018

FOTO: Erakogu

Järgmisel laupäeval, 6. aprillil võtavad hulljulged Käravate kandi inimesed ise meisterdatud alustega suuna Ambla jõele, et viia läbi adrenaliinirohke paadimatk Käravete Lohv 2019.

Üritusele pandi algus eelmisel aastal, kuigi tegelikult käis teatud seltskond juba varasemalt kevadeti jõel lustimas. Üks korraldajatest, Jannu Kaimer rääkis mullu, et Käravete Lohvi näol tegemist on pisikese paadimatkaga mööda Ambla jõge, mis algab Käravete suurfarmi tagant ja lõpeb Albu poolsel Käravete piiril.

"Idee sai alguse sellest, et sõitsime sel moel kolm aastat tagasi väiksema seltskonnaga ning ka eelmisel aastal, aga siis tekkiski mõte korraldada ettevõtmine vähe suuremalt," kirjeldas Jannu Kaimer mullu.

Käravete Lohvil osalemiseks tuleks valmis meisterdada veesõiduk. Paadi meisterdamisel utsitatakse kasutama fantaasiat ja kõike käeulatuses olevat. Oluline on, et see ligi kahekilomeetrise distantsi vee peal püsiks ja sõidukis olijad kohale viiks. Sarnaselt eelmisele aastale on turvalisuse tagamiseks kohal ka Päästeamet.

Sõidu lõpus ootab kõiki mõnus soe seljanka!! Start on kell kümme Käravete suurfarmi tagant. Üritus on leitav ka Facebookis.

Üks korraldajatest, Kristin Kaimer, meenutab, et eelmisel aastal oli kohal üle viie osaleja. Seekord loodetakse, et see arv kahekordistub.

Käravete Lohv 2018

FOTO: Erakogu

Igav mööda jõge kulgedes kindlasti ei hakka. Näiteks eelmisel aastal kukkus üks 12-aastane osaleja vette juba poolel rajal. Tüdruk ei lasknud end sellest aga heidutada, kallas kummikud veest tühjaks ja aerutas lõpuni. Tänavu läheb ta sõitma veel suurema õhinaga. Kes ei taha veele minekuga riskida, saab kaasa elada raja kõrval.

Tagasi üles