Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ettevõtete starditoetust saab edaspidi taotleda Riigi Tugiteenuste Keskusest

Eurod. FOTO: Arvo Meeks

Starditoetust saab alates 1. aprillist taotleda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) asemel Riigi Tugiteenuste Keskusest (RTK), ettevõtja jaoks jääb esimeseks kontaktpunktiks endiselt kohalik maakondlik arenduskeskus. EAS keskendub nüüd rohkem eksportivate ettevõtete toetamisele.

 

„Starditoetuse abil soovime toetada arengupotentsiaaliga, alustavate ettevõtete loomist, mille kaudu laiendatakse piirkondlikku ettevõtlust ja eksportijate ridu. Starditoetuse projekti tulemusena luuakse juurde uusi töökohti ja kasvab ettevõtete müügitulu,“ ütles RTK ettevõtlus- ja külastuskeskkonna arendamise talituse juhataja Lauri Alver.

Alates aastast 2014 on antud starditoetust ca 360 ettevõttele kogusummas ligi 5,2 miljonit eurot. Toetus ühele projektile on kuni 15 000 eurot. Taotlema saab tulla viimase 24 kuu jooksul asutatud ettevõte, kes on eelnevalt läbinud eelnõustamise maakondlikus arenduskeskuses. Toetust antakse materiaalse põhivara ja rakendustarkvara soetamiseks, turundustegevuste läbiviimiseks, personalikuludeks.

Toetuse info on leitav Riigi Tugiteenuste Keskuse ja Maakondlike Arenduskeskuste kodulehtedelt. Toetustaotluste ja rahastatud projektide aruannete esitamine toimub alates 1. aprillist Riigi Tugiteenuste Keskuse E-toetuste keskkonna kaudu.

Alates aastast 2014 on antud starditoetust ca 360 ettevõttele kogusummas ligi 5,2 miljonit eurot.

Riigi Tugiteenuste Keskus on rahandusministeeriumi valitsemisalasse kuuluv valitsusasutus, mille põhiülesanneteks on olnud riigi raamatupidamise ning personali- ja palgaarvestuse korraldamine, kohtumenetluse tulemusena tekkinud riiginõuete täitmine, riigihangete korraldamise teenuse pakkumine. Alates 2018. a. septembrist lisandus teenuste hulka erinevate toetusmeetmete rakendamine.

Tagasi üles
Back