Diabeedihaigete laste toetajaid tänati kontserdiga

Täna õhtul toimus Paide raekojas LC Paide Bastion tänukontsert inimestele, kes ostsid toetajakaardi, millega aidatakse diabeeti põdevaid lapsi. 

LC Paide Bastion on juba 27 aastat teinud sihtrühmadele mõeldud heategevuskavandeid. Klubi liige Aivo Toomistu ütles, et sel aastal on nad pööranud tähelepanu Paide linna diabeeti põdevatele lastele. Annetuste kogumise eesmärk on toetada neile insuliinipumpade ja vajalike tarvikute ostmist.
Toomistu selgitas, et Järvamaa messil kogusid nad natuke üle tuhande euro ja praeguseks pole veel teadagi, kui suur summa tuli toetuskaartide müügist, kuid seegi peaks olema üle tuhande euro. 
Toomistu lisas, et Lionsi klubi Paide Bastion arvele EE141010702000720005 on ka edaspidi oodatud toetused diabeedihaigete laste tarvis. 
Esimest tüüpi ehk insuliinsõltuv diabeet on krooniline haigus, mida ei saa välja ravida, kuid suhkru sisaldust veres kontrolli all hoides on võimalik elada pikka ja kvaliteetset elu.
Lastel, eriti väikelastel, esinevad sageli veresuhkru järsud kõikumised. Nende vältimiseks peetakse parimaks raviks glükoosimonitoriga insuliinipumpasid, mis teevad insuliini manustamise lihtsamaks ja valutumaks ning võimaldavad jälgida suhkru sisaldust veres ööpäev läbi.
Toomistu ütles, et diabeedi ravi on väga kulukas. «Kuigi haigekassa toetab insuliinipumpade soetamist, toob ravi lastevanematele kaasa suuri väljaminekuid. Glükoosi¬monitoriga insuliinipump maksab 2400–3500 eurot olenevalt aparaadi võimalustest,» lausus ta.

Tagasi üles
Back