T, 7.02.2023

Mootorratta ja mopeedi kindlustamise aeg on käes

Kuido Saarpuu
Mootorratta ja mopeedi kindlustamise aeg on käes
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mootorrattad ja autod maanteel. Pilt on illustratiivne.
Mootorrattad ja autod maanteel. Pilt on illustratiivne. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) praktika näitab, et kevadel unustatakse tihti teha liikluskindlustus hooajasõidukitele, millega talvel ei sõideta. LKF tuletab meelde, et mootorratastel ja mopeedidel peab olema kehtiv liikluskindlustus.

 

„Kevadiselt soojad ilmad meelitavad mootorratta- ja mopeediomanikke õue, et taas oma kaherattalisega sõita. Enne mootori käivitamist peab aga omanik veenduma, et mootorratas on korras, pidurid töötavad ja sel on liikluskindlustuse leping,“ ütles LKF-i juhatuse liige Lauri Potsepp.

„Kuna sageli kasutavad mopeedi noorukid, siis paneme nende vanematele südamele, et nad aitaksid oma lastel liikluskindlustuse kehtivust kontrollida ja vajadusel kindlustus sõlmida. Kindlustamata mopeediga liiklusõnnetuse põhjustamine toob kaasa suure kahjunõude,“ märkis Potsepp.

Liikluskindlustuse kehtivust saab kontrollida LKF-i veebipäringuga www.lkf.ee/kehtivusekontroll.

Liikluskindlustuse kehtivust saab kontrollida LKF-i veebipäringuga www.lkf.ee/kehtivusekontroll.

Tänaseks on kehtiv liikluskindlustus 11 000 mootorrattal ja mopeedil, samas liiklusregistris on neid kokku 51 500.

Ühe kuu liikluskindlustus maksab mopeedile tavaliselt alla 10 euro, mootorrattale ligi 20 eurot. Kõige mugavam on leida kindlustusmakse LKF-i kalkulaatoris https://www.lkf.ee/kalkulaator.

Potsepa sõnul olid mullu suurimad mootorrattaga põhjustatud kahjud üle 10 000 euro. „Õnneks tuleb selliseid juhtumeid ette harva. Samas kui kahju põhjustatakse liikluskindlustuseta sõidukiga, siis hüvitab kannatanule kahju kindlustus ja nõuab selle pärast põhjustajalt tagasi,“ märkis LKF-i juhatuse liige.

LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Märksõnad
Tagasi üles