Järvamaa pärandi sihtkapital annab välja kolm stipendiumi

Järva Teataja
Copy
Kärumuusem
Kärumuusem Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Järvamaa Kogukonnafondi juhataja Valev Väljaotsa sõnul on stipendiumide suuruseks 200 eurot. Summa ei ole suur ja jääb kindlasti väheseks eelpooltoodud tegevuste läbiviimiseks aga loodetavasti on see märk teistele toetajatele, et neid tegevusi ka teised kogukonna inimesed väärtustaksid.

Käru heade tegude muuseum on juba aastaid tegelenud toreda ajaloolise pärandi nagu lastekärude kogumise, taastamise ja tutvustamisega. Paljud head inimesed on neile vanu lastekärusid ja vankreid annetanud kuid enamus neist vajab korrastamist või põhjalikku renoveerimist.

Rahvatantsurühma Jürid-Marid eesmärk on jõuda suurele tantsupeole „Minu arm“. Ja kui seal juba ollakse, siis on oluline ka võimalikult korrektse rahvatantsu riiete komplekti olemasolu, kus ei puudu ka naistele omased rõhud. Tantsurühmal on olemas neli komplekti rahvariiete rõhkusid ja veel on vaja juurde soetada neli, millest igaüks maksab 300 eurot. Rõhkude puhul on tegemist olulise detailiga naiste rahvarõivaste juures, kuid need on käsitöö ning maksavad väga palju.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles