Ettevõte viis üleöö tekkinud prügi tasuta minema

Lehtede ja oksaprahi kogumiseks ette nähtud konteinerid Anna kiriku kalmistu juures täitusid nädalavahetusel hoopis ehitusprügiga. Kogudus on nõutu – kuidas soovimatust prügist vabaneda?

FOTO: Anna kogudus

Märtsi lõpul kirjutas Järva Teataja sellest, et EELK Anna koguduse liikmed avastasid ühel pühapäeval kiriku kalmistu juurest lehe- ja oksakogumiseks mõeldud konteinerist hoopis ehitusjäätmed. Pahategu avastati pühapäeval, mil oli jumalateenistuse päev ja seetõttu liikumist pühakoja juures rohkem.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Koguduse õpetaja Lea Heinaste arvates pidi prügistaja oma pahateo tegema reedel või laupäeval, sest kui surnuaiavaht nädala sees kalmistul käis, oli konteineris vaid seda liiki prügi, mis sinna kuulub. «Nii et nädala lõpus pidi see siia tekkima,» nentis Heinaste. Seejuures pole võimatu, et prügistaja pidi konteineri juurde mitu tretti tegema, sest konteineris oli ühe vaheseina jagu lammutusjäätmeid.

Kogudus tegi ka üleskutse kohalikele ja ümberkaudsetele inimestele, et antaks teada kui teatakse lähikonnast kedagi, kellel on kodus remont pooleli või just valmis saanud ja kollane/helelilla sein(ad) maha lammutatud, anda talle teada, et ta oma prahi selleks ette nähtud kohta viiks.

Tagasi üles