Maastikupõlengud annavad päästjatele pidevalt tööd
Kogu Eestis on kehtestatud tuleohtlik aeg

Maastikupõleng.

FOTO: Margus Ansu

Kogu Eestis oli laupäeval ligemale 90 maastikupõlengut, mida päästjatel kustutamas tuli käia. Järvamaa päästjad käisid põlengut kustutamas ka Harjumaal.

Kulupõlengud said mitmel juhul alguse kontrolli alt väljunud lõkkest, kuid paaril korral olid inimesed sihilikult kulu põletanud. Lisaks said päästjad õigel ajal jaole paarile järelevalveta lõkkele, mitmel korral ohustas kulupõleng hooneid.

Harjumaal asuva Kaitseväe keskpolügoonil toimunud maastikupõlengut käisid kustutamas ka Järva-Jaani vabatahtliku päästekomando päästjad. Lisaks ka Aravete ja Türi komandode päästjad.

Päästeamet teatas Twitteri vahendusel, et laupäeval toimunud põlengutes hävis hooneid ja päästeressurss läks rohkete väljakutsete tõttu ülekoormusse. Päästeamet palub lõkketegemisel ja grillimisel olla üliettevaatlik.

Kuna maastikupõlengute arv on viimastel päevadel hüppeliselt kasvanud, kehtestas päästeamet juba laupäeva südaööst alates kogu Eesti territooriumil tuleohtliku aja.

Päästeamet tuletab ühtlasi meelde, et kulu põletamine on keelatud. Põleng võib kiiresti levida ning tuua endaga kaasa väga suuri kahjusid, ohustades nii ülejäänud loodust, hooneid kui ka inimesi. Kevade saabudes tuleb eriti ettevaatlik olla, kuna suurte kahjudega tulekahjud võivad alguse saada isegi suitsukonist või tikust.

Tagasi üles
Back