Põlengu tõttu on Väätsa prügila suletud

Öösel kell kaks sai häirekeskus teate tulekahjust Türi vallas Roovere külas Väätsa prügila territooriumil. Põlema oli läinud olmejäätmete ladustusala.

Kiiresti arenenud tulekahju levis umbes hektarisuurusele maa-alale. Seda saadeti kustutama kõik Järvamaal valves olnud päästjad, lisaks Vändra komando mehed ja vabatahtlikud. Kuna kogu maakonna päästevaru oli põlengul, tuli üks Pärnu meeskonnast Türile valvesse ja mehed olid vajadusel valmis väljakutsele reageerima.

Kell 5.56 suutsid päästjad  suuremad leegid maha saada ja jätkasid kustutust.

Millest Väätsa prügilas tulekahju alguse sai, ei osanud öösel veel keegi täpselt öelda. Võimalus on, et tegemist oli kas isesüttimisega või hooletusega prügi sortimisel. Näiteks võis prügihunnikus olla mõni aku, mis kuhja kokku lükates katki läks ja sädeme tekitas.

Väätsa Prügila juhatuse liige Alvar Jullinen ütles, et põlengu avastas öösel oma töötaja, kes andis sellest ka päästjatele teada.

Kuigi hommikuks olid leegid kustutatud, siis Jullinen sõnul järelkustutus veel kestab.

Jullinen ütles, et prügila põleng sarnaneb rabapõlenguga, mis tähendab, et pinnases on tulekolded, kust veel päevi hiljem võivad leegid välja tulla. "Hakkame nüüd ekskavaatoriga tööle, et kõik kolded üles leida ja kustutada," sõnas ta.

Kui kaua see töö aega võtab, ei osanud Jullinen hommikul öelda, kuid oli seda meelt, et täna ja võibolla ka homme ei saa ladestusalale uut prügi tuua. See tähendab, et prügilasse ei saa inimesed päeva või kaks jäätmeid vedada. Et prügikonteinerid ei jääks tühjendamata, võetakse prügiautodega saabuvad jäätmed vastu, kuid neid ei viida praegu ladestusalale.

Jullinen palus inimestel, kes soovisid lähiajal prügilasse jäätmeid tuua, kannatust varuda ning võimaluse korral kasutada Paide ja Türi jäätmejaama teenuseid.

Jullinen lisas, et prügilas on isesüttimisoht suur ja seda on ka varem juhtunud.

Ükski inimene tulekahjus vigastada ei saanud. 

Tagasi üles