Pühadeaja ilm kostitab meid nõrkade sajuhoogudega

Kevad Norra külas

FOTO: Silja Ratt

Riigi ilmateenistus lubab eesolevaks pikaks nädalavahetuseks valdavalt kena kevadilma. Aeg-ajalt tõuseb siiski tuul ning mõnel pool võib tulla ka sahmakas vihma.

Läänemere ümbrust katab võimas kõrgrõhuala. Eesti idapiiri tagant mööduvate madalrõhkkondade piirest kandub küll meile pilvi ja nädalavahetusel võib ka üksik harv hoog vihma tulla, kuid sajuhulk on väike. Tähelepanu! Tuleoht muutub üle Eesti väga suureks.

Suurel reedel on kõrgrõhuala Oslo lähistel ja selle idaserv katab Läänemere ümbrust. Öö on selge ja vaikne. Õhutemperatuur on -2..+2, meremõjuga rannikul kuni +4°C. Päeval liigub Karjala kohalt madalrõhulohk Peipsi taha ja lisandub pilvi ka meile. Kuid ilm püsib sajuta. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on 13..16, meremõjuga rannikul kuni 10°C.

Ilm reedel

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Laupäeval on öösel idapoolse madalrõhkkonna mõjul laialdaselt pilvi, aga märkimisväärset sadu tulemas pole. Päeval taevas järk-järgult selgineb ja ilm on sajuta. Tuul on valdavalt põhjakaarest ja nõrk, põhjarannikul öösel veidi tuntavam. Õhutemperatuur on öösel +1..+6, päeval 9..14, põhjakaare tuulele avatud rannikul kuni 7°C.

Ilm laupäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pühapäeval nõrk madalrõhuvöönd eemaldub ja õhurõhk tõuseb. Laiguti on pilverünki ja mõnest üksikust võib tulla ka sajuhoog, aga see on nõrk. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel -1..+4, päeval 11..14, meremõjuga rannikul kuni 7°C.

Ilm pühapäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Tagasi üles