Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Veeda nädalavahetus rändlinde vaadeldes

Saabuvad rändlinnud FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Eesti Ornitoloogiaühing soovitab nii suurtel kui väikestel linnuhuvilistel veeta nädalavahetuse koduaias või looduses ringi liikudes ja rändlinde vaadeldes.

Iga-aastasel lihavõtte linnuvaatluspäevadel juhib ornitoloogiaühing inimeste tähelepanu saabuvatele rändlindudele. Osalemine on jõukohane kõikidele huvilistele: pane kirja 20. ja 21. aprillil nähtud linnuliigid ja hinda ligikaudselt ka nähtud lindude arvukust. Lindude määramisabi saab jooksvalt küsida Eesti Ornitoloogiaühingu Facebooki grupist.

Vaatlusandmed edasta ornitoloogiaühingule ühel viisil järgmistest: sisesta vaatlused andmebaasi PlutoF (https://plutof.ut.ee/), rakenduse Legulus (https://legulus.tools/#/) või spetsiaalse veebivormi (http://vaatleja.5dvision.ee/observations/create) kaudu. Kel puudub võimalus arvutit või nutiseadet kasutada, võib andmed saata tavapostiga Eesti Ornitoloogiaühingu aadressile Veski 4, Tartu linn 51005. Ornitoloogiaühing palub vaatlustulemuste esitamiseks valida ainult ühe kanali, et andmebaasi ei tekiks topeltkirjeid.

Eesti Ornitoloogiaühing korraldab lihavõtte linnuvaatluspäevi 1998. aastast. Eelmisel aastal loendas 335 vaatlejat kokku 53 000 lindu 130 liigist.

Tagasi üles
Back