Tartu Ülikooli vilistlased hakkavad kokkutulekule sättima
Paide õpetaja võitis rekordiks pürgivale üritusele tasuta pääsmed

Alfred Baskin rõõmustas Paide Hammerbecki põhikooli loodusteaduset õpetajat Lorina Kukke kahe priipääsmega Tartu Ülikooli vilistalaste kokkutulekule.

FOTO: Anne Põder

18. mail ootab Tartu Ülikool kõiki oma vilistlasi uhkele peole, et meenutada koos tudengipõlve ning heita pilk väärika kooli sajandis pikkusesse ajalukku. Vilistlaste seast, kes soovisid ürituse piletiloosis osaleda, valis fortuuna välja Paide Hammerbecki põhikooli õpetaja Lorina Kuke, kellele eile anti priipääsmed kokkutuleku korraldusmeeskonna poolt isiklikult üle.

Lorina Kukk ütles, et on võidetud piletite üle rõõmus. «Pidime just täna kaaslasega hakkama pileteid ostma. Aga näe, nüüd selline tore üllatus,» sõnas ta.

Kokkutulekule mineku plaan on Kukel kindel juba ammu. Ta teab, et tema 1987. aastal lõpetanud lennust on tulijaid veelgi. «Kuigi meid alustas omal ajal füüsika-keemia teaduskonnas 51 tudengit, siis pärast esimest aastat jäi meid alles 17, sest noormehed võeti ära sõjaväkke,» meenutas ta.

Kukk ütles, et tema kursusel said lõpudiplomid 17 inimest, kellest pärast kohustuslikku kolme õpetaja aastat jäid õpetajatena tööle vaid tema ja üks õpetaja Haapsalust. «Nüüd aastaid hiljem on mõned siiski vana ameti juurde tagasi pöördunud. Õpetajad suhtlevad ikka omavahel ja hoiavad kokku. Nii olen minagi oma ülikoolikaaslastega ikka suhteid hoidnud,» rääkis ta.

Praegu õpetab Lorina Kukk Paide Hammerbecki põhikoolis 28 tundi nädalas loodusteadusi ning on rahul nii tublide õpilaste kui meeldiva töökeskkonnaga. «Mulle on mu töö alati meeldinud ning lapsed on mind hoidnud,» sõnas ta.

Lorina Kukele kokkutulekule priipääsmed üle andnud Tartu Ülikooli vilistlaskokkutuleku projektijuht Alfred Baskin ütles, et nende soov on korraldada kokkutule, mis mahuks ka Guinnessi rekordite raamatusse, kuid selleks on vaja ületada 4000 vilistlase piir. «Kui aga natuke realistlikumalt mõelda, siis vähemalt 2000 vilistlast ootame kindlasti,» lausus ta.

Et ettevõtmisele tähelepanu tõmmata korraldatigi Baskini sõnul vilistlaste vahel piletiloos ning üritust reklaamiv ning võitjatele pileteid isiklikult kohale toimetav buss vurab mööda Eestimaad juba mitmeid päevi ringi.

Baskin innustas kõiki Järvamaal elavaid Tartu Ülikooli vilistlasi kokkutulekul kaasa lööma ning 18. mail end Tartusse tulekuks valmis sättima. «Lähme koos ja teeme uhke peo!» kutsus ta.

Tagasi üles