Näituseideede konkursi võitsid Muhu sukkade kudujad

Merit Männi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Anu Kabur

Eesti Rahva Muuseum avalikustas näituseideede konkursi „Oma näitus“ tänavuse võitja. Publikuhääletusel kogus kõige enam hääli näituseidee „Meie argipäeva viduse pidamise aeg“, mille autoriteks on Anu Pink, Heli Kiverik ja Anu Kabur. Võidunäitus avatakse ERMi osalussaalis 2020. aasta mais.

„Konkursist osavõtnute ideed olid väga erinevad ja põhjalikult läbi mõeldud ning pöidlahoidjaid jagus neile kõigile – kokku andis hääle ligi 3000 inimest. Võidutöö osas aga kahtlusi polnud, võidutöö edestas järgnevat ideed paarisaja häälega,“ ütles ERMi osalussaali produtsent Kata Maria Metsar.

Võidutöö „Meie argipäeva viduse pidamise aeg“ räägib traditsioonilisest käsitööst ja tänapäevastest käsitöötegijatest. Muhus on peetud viduse aega, mis tähendab, et naised tulid kokku ning veetsid kududes ja jutustades hämarat aega.

Tagasi üles