Mobiil-ID töö on taastunud

Merit Männi
Copy
Mobiil-ID kasutamine on kindlasti häiritud, ID-kaartidega võib ka probleeme esineda.
Mobiil-ID kasutamine on kindlasti häiritud, ID-kaartidega võib ka probleeme esineda. Foto: Arvo Meeks

Mobiil-ID teenuse töö on taastunud, teenuse kasutamine oli häiritud enam kui 24 tundi.

Alates neljapäeval kella 08.47 oli häiritud Eesti ja Leedu Mobiil-ID elektrooniline kasutamine. Seetõttu võis esineda probleeme Mobiil-ID-ga internetipankadesse ja teistesse e-teenustesse sisenemisel ning digitaalallkirja andmisel. 

Mobiil-ID kasutamine oli häiritud, kuna tuvastusteenust arendav SK ID Solutions tegi kolmapäeva öösel vastu neljapäeva suuremat süsteemiuuendust. 

Seoses läbi aegade pikima Mobiil-ID teenuse katkestusega alustas riigi infosüsteemi amet (RIA) teenusepakkuja SK ID Solutionsi tegevuse üle järelevalvemenetluse. "On arusaadav, et kõiki selliseid katkestusi ei saa ära hoida. Järelevalvemenetluse eesmärk on välja selgitada, mis läks valesti ja kuidas selliseid katkestusi tulevikus vältida," ütles RIA küberturvalisuse teenistuse juht Uku Särekanno Postimehele. 

Järelevalvemenetluse eesmärk on välja selgitada, mis läks valesti ja kuidas selliseid katkestusi tulevikus vältida

Reedel alates kella 9.00 on aga Mobiil-ID kasutamine taastunud kõikides e-teenustes. Samas võib päeva jooksul endiselt esineda Mobiil-ID kasutamisel häireid. Seetõttu võib esineda tõrkeid Mobiil-ID-ga internetipankadesse ja teistesse e-teenustesse sisenemisel ning digitaalallkirja andmisel, teatas SK ID Solutions,

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles