Politsei hoiatab pealetükkivate köögitarvete müüjate eest

TLMPM03:PANNID, KAUBAMAJA :TALLINN, EESTI, 04JAN13 Pannid. lt/Foto LIIS TREIMANN/POSTIMEES

FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Paide piirkonnapolitseinik Eeva Õun annab teada, et Järvamaal on sagenenud juhtumid, kus ukselt-uksele köögitarvete müüjad üritavad oma kaupa üsna agressiivselt inimestele peale suruda. Ta soovitab sellistesse müüjatesse suhtuda ettevaatlikkusega, sest toodete kvaliteet pole teada. Ka ei pruugi kauba hind olla selle vääriline.

Hiljutiste juhtumite näitel pakutakse kaupa just vanematele inimestele. Inimeses tekitatakse justkui tunne, et ta peab selle kauba ära ostma. Kaup tõstetakse juba enne ostu inimese autosse ning hakatakse raha nõudma. Osad müüjad on hakanud tooteid demonstreerima, et tõestada nende kvaliteeti ja viia klient selle soetamiseni. Müüjad valivad oma tulevased kliendid välja kohtades, kus teisi inimesi vähem liigub – nii saavad nad segamatult tegeleda oma müügitööga.

Tasub meeles pidada, et asjade ostmine on vabatahtlik ning kellelgi ei ole kohustust osta midagi, mida ta tegelikult ei soovi. Palume kõigil, keda sellised müügimehed häirivad, teavitada politseid telefoninumbril 112 ja edastada nende isikukirjeldused ning autode registreerimisnumbrid.

Tagasi üles