Prügist häiritud noored käärisid käised üles ja esitasid teistelegi väljakutse

Noortevolikogu liikmed Kaarel Vene ja Rebeka Siirand ei pidanud paljuks veidi vaeva näha, et maakonnakeskus puhtamaks saaks.

FOTO: paide linna noortevolikogu

Paide linna noortevolikogu liikmed otsustasid kolmapäevase rutiinse istungi järel anda oma panuse sellesse, et linn saaks puhtamaks. Nii tõmbasid nad valged kummikindad kätte, haarasid prügikoti kaasa ja läksid linna vahele jahtima valesse kohta poetatud prügi.

Prügikõnnis kaasa löönud noortevolikogu esimees Kaarel Vene ütles, et igapäevaselt linna vahel ringi käies on ta täheldanud, et pea iga kasimata põõsa all võib näha vedelemas mõnda kohvitopsi või kilekotti. Kui tihtipeale ei teki sellistel hetkedel kiusatust ronida põõsa alla prügi ära korjama, siis seekord tahtsid noored olukorda parandada ning oma tegevusega ka teistele eeskuju näidata.

Noored kõndisid läbi Tallinna tänava ja Pärdi muusikaaia ümbruse ning kogusid sealt kokku omajagu prahti. «Meil on hea meel, et kasutasime ära vaid ühe prügikoti, kuid kurb meel, et see niivõrd raske sai,» märkis Vene.

Kuna prügikõnni käigus ei läbinud nad kogu Paidet, kutsuvad noored üles ka teisi linnakodanikke õhtusel sörkjooksul või jalutuskäigul silma hakkavat prügi üles korjama ja selleks ettenähtud kohta toimetama.

Lisaks esitasid noored väljakutse veel kolmele organisatsioonile, kes oma meeskonnaga võiksid sama asja ette võtta. Nad viskasid kinda Järvamaa noortekogule, Viljandi noortevolikogule ja Eesti noorteühenduste liidule. «Ka Paide linnavalitsuse pere võiks noortest eeskuju võtta ning oma prügikõnni linna vahel ära teha,» lisas Vene.

Tagasi üles