T, 21.03.2023

Vaata järgi: kolme päevaga on europarlamendi valimistel hääletanud nii palju inimesi

Silja Vilbu
Vaata järgi: kolme päevaga on europarlamendi valimistel hääletanud nii palju inimesi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Euroopa parlamendi valimised Paides
Euroopa parlamendi valimised Paides Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Euroopa parlamendi valimistel oli laupäeval kella 20 seisuga maakonnakeskustes hääletanud 12 756 inimest, interneti teel oli hääle andnud 56 476 valijat.

Tallinna jaoskondades on valimas käinud 6855  ja Tartus 3284  inimest. Kõige aktiivsem on olnud hääletamine Tallinnas Solarise keskuses asuvas jaoskonnas, kus on hääletanud 1230 inimest.

Viis aastat tagasi peetud Euroopa parlamendi valimistel oli samal ajal maakonnakeskustes hääletanud 9216 inimest ning e-hääli oli antud kella 20-se seisuga 36 718. Paari kuu eest toimunud riigikogu valimistel oli kolmanda päeva õhtuks hääle andnud 96 525 valijat – 16 663 jaoskonnas ja 79 862 interneti teel.

Maakonnakeskuses on võimalik hääletada ka homme, 19. mail kell 12–20 sõltumata valija registrijärgsest elukohast. Elektrooniliselt saab hääletada aadressil www.valimised.ee ööpäevaringselt kuni 22. mai kella 18-ni. Soovi korral võib interneti teel antud häält muuta, hääletades nimetatud ajavahemikul uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise päevadel valimisjaoskonnas. Valimispäeval, 26. mail häält muuta ei saa.

Eelhääletamine kõigis 444 valimisjaoskonnas toimub 20.–22. maini. Igas omavalitsuses on vähemalt üks jaoskond, mis väljaspool elukohta hääletamist korraldab.  Valimispäeval saab hääletada ainult oma elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Valima minnes tuleb kaasa võtta fotoga isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart, pass või juhiluba. Valijakaarti kaasa võtma ei pea.

Euroopa parlamendi valimistel saavad hääletada Eesti kodanikud ja siin alaliselt elavad ning hääletamiseks soovi avaldanud teiste Euroopa liidu riikide kodanikud. Üle kogu Eesti on üks ringkond, mis tähendab, et valida saab kõigi 66 kandidaadi vahel.

Märksõnad
Tagasi üles