Mesilasperede toetust taotles PRIAlt 1385 mesinikku 30 837 mesilasperele

Kuido Saarpuu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mesinik ja mesilased. Pilt on illustreeriv
Mesinik ja mesilased. Pilt on illustreeriv Foto: Pexels / CC0 Licence

Toetuse eesmärk on aidata kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilimisele ja põllumajanduskultuuride saagikusele. Toetust makstakse riigieelarves ettenähtud vahenditest. 2019. aastal on eelarve suuruseks 600 000 eurot. Ühikumäära kehtestab PRIA hiljemalt 1. detsembriks ja toetused makstakse taotlejatele välja hiljemalt 31. detsembriks 2019.

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive: „Meil on väga hea meel, et väga palju mesinikke said koos taotluste esitamisega ka oma mesilaspered registreeritud. Loodame, et sellel aastal esmakordselt makstav toetus aitab mesinikel osaliselt katta mesilaste pidamisega seotud kulusid ja mesilaste pidamist laiendada. Kindlasti on toetus abiks kogu Eesti mesindussektorile tervikuna. “

Toetust antakse mesilasperede kohta, keda mesinik pidas põllumajandusloomade registri andmetel 1. mai seisuga 2019. Toetuse saamiseks peab taotlejal olema vähemalt üks mesilaspere ja ta peab pidama taotlusel märgitud arvul mesilasperesid kuni 15. juunini.

Märksõnad

Tagasi üles