Täna teevad abituriendid matemaatika riigieksamit

Kuido Saarpuu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: TPM

Täna, 24. mail toimub matemaatika riigieksam, kuhu registreerus 8559 eksaminandi. Õpilane võis valida kitsa või laia matemaatikakursuse eksami vahel. Kitsa matemaatikakursuse eksami valis 3921 ja laia matemaatikakursuse eksami 4638 eksaminandi.

Gümnaasiumiastmes on võimalik õppida kas kitsast (8 kursust) või laia (14 kursust)  matemaatikakursust. Kitsast matemaatikakursust õppinu võis valida soovi korral ka laia matemaatikakursuse eksami ja vastupidi.

Eksamitöid hinnatakse skaalal 0 – 100 punkti. Eksami sooritamise tingimused on kõigile eksaminandidele ühesugused ja eksam loetakse sooritatuks, kui eksaminand on saanud eksamil vähemalt ühe punkti.

Matemaatika riigieksam lõpetab enamuse abiturientide sellekevadise eksamiperioodi. Mai lõpus ja juunis toimuvad veel lisaeksamid neile, kes mõjuvatel põhjustel ei saanud põhieksamitel osaleda. Eksamite tulemused avalikustatakse hiljemalt 20. juuniks infosüsteemis EIS ja riigiportaalis.

Lisainfo riigieksamite kohta on leitav siit!

Tagasi üles