„Meil on hea meel, et Baltikumi ühine pärimuspidude pärl Baltica on üle kolme aasta jõudnud Eestisse. Seetõttu on meil hea võimalus kokku tuua nii Eesti eri piirkondade pärimusrühmad kui ka pakkuda Eesti inimestele teiste riikide pärimusrühmade rikkalikku pärimuskava,“ ütles Eesti folkloorinõukogu teabejuht Annela Laaneots. „Pärimuspidu Baltica kuulub rahvusvahelise folkloorifestivalide ja rahvakunstiorganisatsioonide nõukogu festivalide hulka, mistõttu on Eesti folkloorinõukogul võimalik kutsuda Eestisse teistest riikidest heal tasemel folkloorirühmi.“
Baltica tunnus on autentne sisu ning pärimuse eri vormide, nagu laul, tants, pillimäng või kombed, sidumine. Baltica on ainuke folkloorifestival, mis keskendub folkloori ajaloolistele vormidele, tõstes esile meie rikkaliku pärimuse ehedad, stiliseerimata ja seadmata vormid ja väärtused.
Lisaks seitsmekümnele välisesinejale astuvad Baltical mõistagi üles folkloorirühmad ja üksikesitajad üle Eesti. Baltical saab nautida tuhandet pärimuskandjat.
Baltica tunnus on autentne sisu ning pärimuse eri vormide, nagu laul, tants, pillimäng või kombed, sidumine.
Rahvusvahelise pärimuspeo Baltica süda asub Tallinnas Tornide väljakul, kus 31. maist 2. juunini on avatud pärimusküla oma viie lava, käsitöö- ja Uma Mekki korraldatava kohaliku toidu laadaga.
Baltica avakontsert algab 31. mail kell 16 Tallinna Raekoja platsil, millele eelneb Baltical osalevate rühmade rongkäik Vabaduse väljakult Raekoja platsile. Pärimusküla avatakse Tornide väljakul 31. mail kell 12.
Baltica pärimuskülas kõlavad iidsed pärimusviisid, kus saab kaasa tantsida meie ehedaid Eesti eri piirkondade pärimustantse, õppida käsitööd ja keeli ning kuulata jutuvestjate tähendusrikkaid lugusid. Ikka sestap, et käesoleva aasta Baltica fookuses on kolm teemat: paikkondlik eripära, pidu ja keel.